12.03.2016

MEGAPIXEL OSTRAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Petr Kolář, Aleš Lapka, Jana Zoubková, Walter Schubert; přihlašovatel: ADR s. r. o., www.adr.cz

MEGAPIXEL OSTRAVA

Nedaleko obchodního centra Nová Karolína vznikl obchod zaměřený na prodej fotoaparátů a příslušenství, který svým pojetím navazuje na předchůdce z Prahy a Brna. Architektonický návrh se opírá o zkušenosti z předešlých případů a reaguje na potřeby prodejce.

Řešená obchodní jednotka s celkovou užitnou plochou 126 m2 je dispozičně rozdělena do tří celků – prodejny, zázemí pro zaměstnance a skladu. Prodejní areál je přímo přístupný z vnějšího veřejného prostoru, který navazuje na zastávku MHD. Za pokladním pultem je vstup do zázemí pro zaměstnance, kde se nachází šatna, kuchyňka, prostor pro přebírku zboží a pracovní místa pro zaměstnance prodejny. Na opačné straně je umístěn sklad zboží pro ukládání prodávaného sortimentu.

Dispoziční řešení prodejny vychází ze stávající konstrukce. Její prostor je vymezen původní SDK stěnou v jihozápadní části prostoru. Oblasti zázemí a skladu jsou v návaznosti na železobetonovou stěnu stávajícího schodiště. Podlaha je provedena z betonové stěrky a umocňuje vzhled přiznaného železobetonového stropu.

Prodejna je rozdělena do několika funkčních celků podle vystavovaného sortimentu zboží. Směrem do ulice 28. října je před výkladem umístěna vitrína z ocelového rámu s dubovými policemi, ve které jsou vystaveny fotoaparáty. Záda vitríny tvoří směrem do ulice prezentační plochu prodejce a zároveň budou sloužit pro vystavení akčního zboží. Po obvodu prodejny jsou navrženy úložné skříňové prostory, vestavěné vitríny a závěsné prvky pro prezentaci výrobků. Volně v prostoru jsou umístěny stativy, stojany, stoly pro vystavení zboží a prodejní pult. Nábytek je proveden v kombinaci dubu, bílé perforované MDF desky a černých ploch. Interiér doplňuje nerezový prodejní pult a barevné sudy tvořící podnože stolků.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše