12.03.2016

KRATOCHVÍLOVCI OBCHOD, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Štěpán Braťka a Radek Šíma, ATELIER 6, s. r. o., www.a6.cz

Vítěz kategorie Veřejný interiér II

KRATOCHVÍLOVCI OBCHOD, PRAHA

Obchod Kratochvílovci v OC Quadrio v Praze nabízí ušlechtilé destiláty a vína z celého světa. Láhev se proto stala základním modulem. Návrh měl navodit atmosféru sklepů, kde destiláty a vína zrají.

Autoři navrhli žebra z březové překližky, kterými zaklenuli prostor obchodní jednotky. Žebra tvoří jednu multifunkční strukturu, jejíž základní funkcí je vystavení nabízeného zboží a zároveň jeho uskladnění. V přední části obchodu o ploše 67 m2 se struktura zahýbá a vytváří barový pult pro degustaci nabízených nápojů, který je zavěšen na dvou táhlech z betonářské výztuže. V zadní části se žebra proměňují ve stůl s vystaveným zbožím. Nohy stolu jsou vyrobeny z černě natřené žebírkové oceli.

Interiér je zakončen černou nábytkovou stěnou s proskleným humidorem z cedrového dřeva pro prezentaci doutníků, dvěma nikami a integrovanými dveřmi do zázemí obchodu. U vstupu je umístěno v prostoru stojící pracoviště obsluhy prodejny s pokladnou. Přemístitelný horizontální regál na kolečkách stojí volně v prostoru.

Rozvody klimatizace, vzduchotechniky a požární vody ponechali autoři přiznané nad podhledem z dřevěných žeber. Zázemí obchodu tvoří čajová kuchyňka, menší sklad a WC pro zaměstnance. Podlaha prodejny je z cementové stěrky.

Obchod Kratochvílovci byl v říjnu roku 2015 uzavřen, jeho menší verzi je možné navštívit v Centru Černý Most v Praze.    

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše