01.03.2020

SMÍCHOVSKÉ LAZEBNICTVÍ 48

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Václav Štojdl, PROAM, s.r.o., www.proam.cz a SMÍCHOVSKÉ LAZEBNICTVÍ 48, www.lazebnictvi48.cz

SMÍCHOVSKÉ LAZEBNICTVÍ 48

Nevelký prostor starého kadeřnictví čekala nutná generální rekonstrukce. Přáním majitelky bylo zvládnout celý proces za dva měsíce, tedy v době mezi stříháním zákaznic. V malém prostoru bylo nutné spíše odebírat než přidávat, přiznat maximum možného a vybavení redukovat pouze na to podstatné – křeslo, zrcadlo, světlo.

Jsou interiéry, které vznikají i více než dva roky, i takové, které jsou hotové za dva měsíce. Kadeřnictví u Smíchovského nádraží je ten druhý případ. A přestože výsledek bývá často úměrný strávenému času a rozpočtu, pokusili jsme se o výjimku potvrzující pravidlo. Nevelký prostor starého kadeřnictví nadohled nádraží čekala nutná generální rekonstrukce. Přání majitelky bylo zvládnout celý proces za dva měsíce, tedy v čase mezi dvěma stříháními jejich běžného zákazníka. Časovým i ekonomickým možnostem odpovídal koncept. V malém prostoru spíše odebírat než přidávat, přiznat maximum možného a vybavení redukovat pouze na to podstatné - křeslo, zrcadlo, světlo. V rámci kompletní rekonstrukce byly osazeny nové hliníkové prosklené vstupní dveře s nadsvětlíkem. Byly provedeny kompletní nové instalace, nová betonová podlaha opatřená cementovou stěrkou a nové omítky. Stěny příčně taktující podélný prostor bylo osekány a ponechány v podobě režného zdiva jako vymezení jednotlivých částí prostoru -  pánského holičství, dámského kadeřnictví a centrální částí s pokladnou a nutnou administrativou. Původní kadeřnická křesla byla repasována. Repase nově získané řady sedaček ze starého klubového kina se ujala sama majitelka. Nově instalované kabely se žárovkami byly pomocí několika závitových tyčí propojeny v jeden prostoru odpovídající celek. Ambicí celé rekonstrukce bylo vytvořit čistý přehledný prostor s praktickým provozem odpovídajícím nárokům běžného zákazníka všech věkových kategorií. Obyčejný prostor v nejlepším slova smyslu, vstřícný ke všem, kteří se zastaví a vstoupí z ulice během všedního dne cestou kolem.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše