01.03.2020

RESTAURACE A KLUB SWIM, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Barbara Zedková a Ing. arch. Lenka Mrzílková, MIAOW, www.miaow.cz

RESTAURACE A KLUB SWIM, PRAHA

Ve funkcionalistické budově od architekta Rosenberga vznikla nová restaurace s kavárnou a klubem. Při návrhu byly reinterpretovány dobové materiály a tvary do současného pojetí interiéru tak, aby dotvářely původní obraz domu. Prostor plyne jednotlivými úrovněmi, je členitý, navozuje pocit pod vodou”, kdy se při výstupu z kavárny hosté vrací zpět nad hladinu.

Swim - restaurace / bar / klub - se nachází ve funkcionalistické památkově chráněné budově z roku 1938 od architekta Rosenberga, jejímž parterem prochází Štěpánská pasáž, se kterou se interiér díky celoproskleným stěnám prolíná.  Zadáním bylo navrhnout ve dvou podlažích (obchodní parter a bývalá kotelna v suterénu) interiér u nás celkem nového konceptu - spojení restaurace a klubu.  Jedná se o re-interpretaci materiálů a tvarů z daného období v současném pojetí. Interiér nemá vyčnívat z pozadí funkcionalistického domu, ale má jej respektovat a dotvářet jeho původní obraz.  V suterénu, bývalé kotelně, v přímém napojení na kavárnu/restauraci/bar se nachází klub, jehož podoba odpovídá dnešním potřebám s novodobými funkcionalistickými prvky spojujícími ho s interiérem v přízemí.  Stávající betonovou vanu po kotlích jsme pojaly jako “bazén”, ke kterému jsme dále dotvářely jednotlivé prvky spjaté s danou tématikou - dj pult, zábradlí, bary, osvětlení (Tomáš Bukáček, Vojtěch Kálecký), výběr materiálů a barev. Prostor plyne jednotlivými úrovněmi, je členěný, navozuje pocit ‘’pod vodou’’, kdy se při výstupu do kavárny dostáváme nad hladinu.  Vyčištěním nevhodných reklam z fasády a pasáže chceme funkcionalistickému domu navrátit jeho vzdušnost a jakési “vznášení” hmoty domu nad parterem.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše