01.03.2020

ČERNÁ MADONA, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Barbara Zedková, spolupráce MgA. Pavel Nový, MIAOW, www.miaow.cz

ČERNÁ MADONA, PRAHA

Restaurace se nachází v přízemí a suterénu kubistického domu U Černé Matky Boží z roku 1912, který navrhl Josef Gočár. Vznikl novodobý interiér navazující na historickou hodnotu domu. Celý interiér je provázaný společnými prvky od nejmenšího po největší měřítko a s přihlédnutím na kubistický přístup k formě dotažen v každém detailu.

Restaurace Černá Madona se nachází v parteru a v suterénu kubistického domu U Černé Matky Boží dokončeném v roce 1912 podle návrhu Josefa Gočára. Dům samotný má status národní kulturní památky, kterou musel návrh interiéru respektovat. Zadáním bylo vytvořit novodobý interiér navazující na historickou hodnotu domu. Pracovali jsme s kubistickým přístupem k formě v moderním pojetí jednotlivých dílčích částí. Celý interiér je provázaný společnými prvky od nejmenšího po největší měřítko a dotažen v každém detailu. Současným způsobem byly využity dobové materiály, barvy a řemeslné postupy. Naleznete zde mosaz, masivní dřevo, dýhované intarzie, probarvené sklo apod. Na zakázku byla dělána velká část interiérových prvků jako svítidla, parkety, stoly, věšáky, květináče, dveře, kliky apod.. Světla a další prvky byla vyráběna řemeslníky v České republice, sklo pochází ze severních Čech. Použili jsme nejkvalitnější materiály a dbali jsme na kvalitní řemeslné zpracování veškerých i těch nejmenších detailů. Detailně byla zpracována i grafická výzdoba ve spolupráci s grafickými designéry Michalem Veltruským a Jonatánem Kunou a typografem Janem Novákem, který pro restauraci vytvořil originální písmo. V interiéru jsou použity reprodukce dobových grafik z Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.  

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše