01.03.2020

PALACE ART HOTEL, PEZINOK

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Peter Kopják a Norbert Zsemlye, CONCEPT ARCH s.r.o., www.concept.sk

PALACE ART HOTEL, PEZINOK

Při koncepci interiéru zámku vycházeli autoři ze silného génia loci renesančního vodního hradu. Jednotlivým funkčním celkům se snažili dát vlastní výraz tak, aby spolu vytvořily harmonický celek. Důkladná památková obnova zámku kladla velké nároky na výtvarné, materiálové i řemeslné zpracování jednotlivých prostor a maximální využití dobových prvků.

Při koncepci interiéru zámku jsme vycházeli ze silného genia loci renesančního vodního hradu. V duchovním a kulturním vývoji Evropy sehrála renesance významnou roli, když po středověku nastupuje nová doba intelektuálního rozvoje navazující na nejlepší tradice antického světa.
Měla vliv nejen na architekturu, ale i literaturu, umění, politiku, vědu a náboženství. Doboví architekti se inspirují souměrností, jednoduchostí a harmonickými proporcemi antických staveb. Vedle kamene se ve větším rozsahu začínají uplatňovat materiály jako mramor a cihla. Důkladná památková obnova zámku na nás kladla vysoké nároky u ideového – výtvarného, materiálového a řemeslného ztvárnění jednotlivých prostorů. Jednotlivým funkčním celkům jsme se snažili dát vlastní výraz s tím, aby společně vytvořily harmonický celek. Dobové prvky jsme použili zejména u keramických podlah, dřevěných obkladů stropů/sloupů a štukatérských ozdob, které jsme doplnili výběrem barevného čalouněného sedacího nábytku, měděnými svítidly, doplňky a textiliemi. Důsledný výběr kvalitních materiálů a jejich řemeslné zpracování na nejvyšší úrovni nás naplňují uspokojením. Tak jako v minulosti renesanční mistři stavitelé dokázali vytvořit architekturu, která přežila několik století, našim záměrem nebylo jen prvoplánové dodržení nároků na památkovou obnovu, ale u použití nejmodernějších materiálů, technologických a řemeslných postupů povýšit interiér zámku nadčasovým architektonickým výrazem. Pro malokarpatskou oblast, ve které se zámek nachází, je charakteristické pěstování révy a výroba kvalitního vína (včetně investora). Tak jako zpracování hroznů a příprava vína se opírá o stoleté zkušenosti, věříme, že i naše architektura bude ověřená časem a potvrdí se správnost našeho přístupu.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše