29.02.2020

RESTAURACE LA GARE, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Pavel Kříž, KOMPLITS, www.komplits.com

RESTAURACE LA GARE, PRAHA

Prostor známé restaurace v centru metropole zcela změnil svoji tvář. Již od vstupu je to o zážitku, který zcela pohltí smysly. Akátový nábytek, lavice a židle potažené kůží a luxusními látkami, rozkvetlé stěny, atypické osvětlení. Vše promyšlené do posledního detailu, tvary se vlní a linie proplouvají, ostré pravidelné tvary mizí.

Z ulice vás sem i poslepu dovede vůně. Vůně šťáv pěnících na grilu, steaků a křupavých kůrek masa. V La Gare toho ale umí mnohem víc. Můžete ochutnat i symbol nejvyššího umění francouzské kuchyně - kohouta na víně. Najdete ho nejen talíři, ale prolétne vám i nad hlavou. Kohout z oceli a mosazi v nadživotní velikosti je zavěšený pod stropem, vyrobený pouze pro tento prostor. Proplétá se mezi spirálami kouře, které se v podobě hliníkových pásů linou z otevřeného grilu. Kouř je motivem, který ovlivňuje tvary a náladu interiéru. Jeho stopu najdete ve ztvárnění pultu, nebo ve zvířecích vyobrazeních na tapetách. Vše se vlní a proplouvá, nemá pravidelný tvar.  Hlavním přáním investora bylo dát podniku symbol a tvář a zároveň na 305 metrech čtverečních vytvořit prostor, který vás ohromí dřív, než si stihnete sundat kabát a usadit se. Odvaha a svoboda, kterou nám majitel svěřil, se stoprocentně vrací v podobě zážitku, který pohltí všechny smysly. Akátový nábytek, lavice a židle potažené kůží a luxusními látkami, rozkvetlé stěny, atypické osvětlení. Výrazné prvky jako tapety, obložení grilu nebo dřevěný bar nenajdete v žádném katalogu nebo e-shopu. Vznikly pouze pro tento prostor.  Promyšlené detaily potkáte na každém rohu. Do kabinky toalet nevstupujete dveřmi, ale otevíráte obří grafiku - obraz, jehož dvě poloviny tvoří zasunovací dveře. Ruce si umýváte nad kameny v místnosti elipsovitého tvaru.  Restaurace je rozdělena na tři části. Původní dispozice sezení je záměrně zachována kolem grilu, což je jediné místo, kde mohou pamětníci rozpoznat stopy toho, jak to zde vypadalo před renovací. Pro ty, kdo rádi sdílí a chtějí se bavit vznikla otevřená část, ideální pro velké rodiny nebo skupiny přátel. Poslední část - salónek - má naprosto odlišnou, intimní atmosféru. Na stěnách vínové květy, bordó sedačky, stolky jen pro dva. Právě tato část interiéru byla před rekonstrukcí nejméně využívaná a zákazníci o ní neměli zájem. Nejlepším důkazem toho, co může vzniknout, když investor nechá designéra tvořit a nezasahuje do jeho práce, je fakt, že pokud dnes v La Gare budete chtít být usazení právě do těchto míst, s největší pravděpodobností se vám to nepovede bez rezervace dlouho dopředu. 
 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše