29.02.2020

VILLA ROSENAW, ROŽNOV

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Milena Galátová; přihlašovatel: VILLA ROSENAW, s.r.o., www.villarosenaw.cz

VILLA ROSENAW, ROŽNOV

Bývalá Fassmannova vila byla postavena na počátku minulého století v areálu papíren a pivovaru. Po rekonstrukci byla první dvě podlaží využita pro restauraci, vinárnu a zázemí hotelu. Ve zbývajících dvou podlažích se nyní nacházejí pokoje. V interiéru byly v co největší míře zachovány původní stavební prvky: dveře, pískovcová schodiště, zábradlí, intarzované podlahy, atd.

Vila byla postavena na počátku 20.století ve východní části areálu papíren a pivovaru v Rožnově pod Radhoštěm. Podle rodiny majitelů byla nazývána Fassmannova vila.

Současní majitelé vily se rozhodli objekt zrekonstruovat a využít jej pro hotel s restaurací a vinárnou - VILLA ROSENAW

Ve čtyřpodlažní vile jsou první dvě podlaží využita pro restauraci, vinárnu a zázemí hotelu. Tato část slouží jak hotelovým hostům tak široké veřejnosti. Třetí a čtvrté podlaží je určeno k ubytování hostů. V interiéru byly poměrně zachovány původní stavební prvky – teracové intarzované podlahy, dveře, pískovcová schodiště, zábradlí, prosklený světlík atd…To vše se podařilo zachránit a zrekonstruovat.

Moderní zásahy do stavby a interiéru vznikly tam, kde to vyžadoval nový provoz. Nad světlíkem byla osazena nová pochůzná, protipožární skleněná podlaha. Mezi třetím a čtvrtým podlažím, které sloužilo jako půdní prostor vily, bylo navrženo ocelové schodiště s ochozem. Tyto nově vzniklé prvky vychází ze současného tvarosloví, materiálů, zpracování detailu a tím vytváří kontrast s původními prvky.

Do přízemí objektu, které v minulosti sloužilo jako sklep, jsme umístili do cihlami zaklenutých prostor vinárnu. Omítnuté stěny zdobí váleček. Lavice, stoly a židle jsou dubové. To vše doplňují neony v otvorech zdí vinárny. Hlavní vstup do vily je ze zahrady po pískovcových schodech. Vede návštěvníka do 2.nadzemního podlaží, kde se otvírá štuky bohatě zdobený vstupní prostor vily a centrální hala. Ta v současnosti slouží jako lobby hotelu. Hala je nasvětlena skrze leptaná skla světlíku.

Restaurace je prostorná, světlá, obložená textilními tapetami s motivy růží, zatímco místnost s barem má atmosféru pánského klubu. Zimní zahrada zase svými prosklenými stěnami, otočenými do zahrady a rozvolněným sezením, vybízí ke konzumaci kávy a zákusků u ranních novin. Změnou těchto nálad v jednotlivých částech interiéru se snažíme přiblížit jeho původnímu charakteru, kdy byla vila plná pokojů a každý sloužil jinému účelu a měl  také jiné vizuální pojetí. V části určené pro ubytování hostů je celkem 12 pokojů. Některé jsou umístěny v původních pokojích vily a jiné v nově vytvořených půdních prostorách. V původních pokojích nalezneme nově navržený nábytek, doplněný o starožitné repasované kusy dodané místním starožitníkem /svítidla, židle, konferenční stolky, stolky pod květiny…/

Všechny grafické návrhy pro tento objekt byly zpracovány v grafickém studiu WAL1, UPSALA grafic.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše