29.02.2020

HOTEL SEN, SENOHRABY

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Renata Kobzová, ADI INTERIER s.r.o., www.adint.cz

HOTEL SEN, SENOHRABY

Nový majitel dříve velmi vyhledávaného kongresového hotelu se rozhodl pro kompletní rekonstrukci a změnu interiéru. Cílem bylo vytvořit vkusný hotel ve stylu klasicistního tvarosloví v moderním pojetí, který bude korespondovat s budovou v zámeckém stylu. Byl kladen důraz na maximální funkčnost, užitnost a zároveň eleganci interiérových prvků.

Hotel Sen v Senohrabech u Prahy postavil na počátku 90. let minulého století čechoamerický podnikatel Steve Watson. Ve své době patřil k tomu nejlepšímu, co Praha těsně po revoluci měla pro konání kongresů a eventů. Někteří jej považovali za vrchol luxusu, pro jiné byl králem kýčovité porevoluční architektury. Po čtvrt století, kdy majitel do zařízení nic neinvestoval, byl hotel na pokraji své funkčnosti a životaschopnosti.

Nový majitel se před dvěma roky rozhodl pro kompletní rekonstrukci a změnu interiéru. Cílem bylo vytvořit vkusný interiér ve stylu klasicistního tvarosloví v moderním pojetí, který bude korespondovat s budovou v zámeckém stylu. Barvy byly laděny převážně do zlatých a béžových tónů. Byl kladen důraz na maximální funkčnost, intuitivní uživatelské užití a zároveň eleganci interiérových prvků.
Neobvyklým požadavkem investora bylo uplatňovat principy feng shuei tak, aby působily i v detailech nenuceně a nenápadně, ale o to s větším účinkem na zážitek hostů. Návrhy interiérů byly řešeny v souladu se zcela novým vizuálním stylem, který vychází a byl inspirován nedalekým meandrem řeky Sázavy a s tím spojeným prouděním energií.

Rozsah rekonstrukce a nových interiérů byl velmi komplexní, zahrnoval vstupní halu s lobby barem a přilehlým prostorem knihovny, 61 hotelových pokojů ve 4* standardu, gurmánskou restauraci, kongresové sály, a to vše v šesti podlažích objektu.  
Návrhy, projekty a realizace rekonstrukce se všemi interiéry trvaly pouze jeden rok.

Na interiérovém řešení se podílelo několik architektů pod vedením majitelky Renaty Kobzové.
Součástí byl vzhledem ke komplikované dispozici objektu i rozsáhlý atypický informační navigační systém.

ADI interiér, jako generální dodavatel interiérů a zároveň autor většiny návrhů, vyrobil a instaloval velkou část atypických interiérů vlastními kapacitami.

Zrekonstruované prostory byly postupně otvírány veřejnosti v druhé polovině roku 2019.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše