29.02.2020

HOTEL SEN, SENOHRABY

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Renata Kobzová, ADI INTERIER s.r.o., www.adint.cz

HOTEL SEN, SENOHRABY

Nový majitel dříve velmi vyhledávaného kongresového hotelu se rozhodl pro kompletní rekonstrukci a změnu interiéru. Cílem bylo vytvořit vkusný hotel ve stylu klasicistního tvarosloví v moderním pojetí, který bude korespondovat s budovou v zámeckém stylu. Byl kladen důraz na maximální funkčnost, užitnost a zároveň eleganci interiérových prvků.

Hotel Sen v Senohrabech u Prahy postavil na počátku 90. let minulého století čechoamerický podnikatel Steve Watson. Ve své době patřil k tomu nejlepšímu, co Praha těsně po revoluci měla pro konání kongresů a eventů. Někteří jej považovali za vrchol luxusu, pro jiné byl králem kýčovité porevoluční architektury. Po čtvrt století, kdy majitel do zařízení nic neinvestoval, byl hotel na pokraji své funkčnosti a životaschopnosti.

Nový majitel se před dvěma roky rozhodl pro kompletní rekonstrukci a změnu interiéru. Cílem bylo vytvořit vkusný interiér ve stylu klasicistního tvarosloví v moderním pojetí, který bude korespondovat s budovou v zámeckém stylu. Barvy byly laděny převážně do zlatých a béžových tónů. Byl kladen důraz na maximální funkčnost, intuitivní uživatelské užití a zároveň eleganci interiérových prvků.
Neobvyklým požadavkem investora bylo uplatňovat principy feng shuei tak, aby působily i v detailech nenuceně a nenápadně, ale o to s větším účinkem na zážitek hostů. Návrhy interiérů byly řešeny v souladu se zcela novým vizuálním stylem, který vychází a byl inspirován nedalekým meandrem řeky Sázavy a s tím spojeným prouděním energií.

Rozsah rekonstrukce a nových interiérů byl velmi komplexní, zahrnoval vstupní halu s lobby barem a přilehlým prostorem knihovny, 61 hotelových pokojů ve 4* standardu, gurmánskou restauraci, kongresové sály, a to vše v šesti podlažích objektu.  
Návrhy, projekty a realizace rekonstrukce se všemi interiéry trvaly pouze jeden rok.

Na interiérovém řešení se podílelo několik architektů pod vedením majitelky Renaty Kobzové.
Součástí byl vzhledem ke komplikované dispozici objektu i rozsáhlý atypický informační navigační systém.

ADI interiér, jako generální dodavatel interiérů a zároveň autor většiny návrhů, vyrobil a instaloval velkou část atypických interiérů vlastními kapacitami.

Zrekonstruované prostory byly postupně otvírány veřejnosti v druhé polovině roku 2019.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše