29.02.2020

RESTAURACE GUSTO PLZEŇKA, BRNO

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Michal Kristen

RESTAURACE GUSTO PLZEŇKA, BRNO

Známá restaurace v hotelu Intercontinental se dočkala nového interiéru, který sjednotil členitý prostor a opticky ho zvětšil. Výčep s mozaikovým obkladem dominuje čelu restaurace a dává hostům na výběr, v které části se usadí, zda u klasických jídelních stolů nebo u barových. Návrhem interiéru vznikl ojedinělý moderní prostor navazující na historii původní restaurace.

Zadáním projektu bylo navržení a vytvoření nových interiérů stávající restaurace Plzeňka s vyhlášenou kuchyní, která se nachází v Hotelu International Brno. 
 Rekonstrukce spočívala ve vytvoření moderních prostor s přemístěním hlavního výčepu do čela restaurace a ve zvětšení salónku. Stávající půdorys byl dispozičně členěn na menší samostatné místnosti s různými výškami podlah. V rámci rekonstrukce došlo k odstranění veškerých příček, konstrukcí podlah a podhledů s důrazem na optické zvětšení řešeného prostoru. 

Návrh s dominantním výčepem v čele s výrazně předsazeným podhledem funkčně rozčlenil restauraci na části. Jednotlivé místa jsou různě situované, zákazník tak dostane na výběr posezení u jídelních stolů nebo u barových stolků s vyvýšenou polstrovanou lavicí. Materiál a tvar navržených lavic navazuje na ostatní mobiliář a na část s barovým posezením, které se nachází hned u vstupu do restaurace. Závěr restaurace tvoří samostatný salonek s možností oddělením pomocí prosklených posuvných dveří se stmíváním. Dominantním prvkem salonku je sousoší Kuropění rok 1962 sochařů Laciny a Axmana v tepaném železném plechu z bronzovou patinou, umístěné na bílé stěně v závěru salonku a celé restaurace.
Provedení nového interiéru je navržené tak, aby nově vzniklý otevřený prostor restaurace působil moderně a zároveň se vytvořila intimní prostředí pro návštěvníky. Dominantním materiálem po celém obvodu interiéru je táflování v samostatných panelech imitující Corten, stejným materiálem je zvýrazněna plocha podhledu nad barem. Obklad je ve dvou místech akcentován travertinem v šedobéžové barvě s jemným fládrem. Bílá barva podhledů a stěn nad obložením je nepřímo osvětlena LED osvětlením. Hlavní výčep v čele s pracovní deskou z černé žuly upoutá svým mozaikovým obkladem s jemným vzorem, mozaika v černé matné barvě je použita i na zázemí výčepu. Sedací nábytek byl navržen od firmy TON s křesílky Moritz se stoly Bloom a atypickými lavicemi. Krásným prvkem v interiéru jsou na několika místech ve stropě umístěné skupiny světel Bomma.
Návrhem interiéru vznikl ojedinělý moderní prostor navazující na historii původní restaurace.  

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše