12.03.2016

TERRESA, HOTEL AQUAPALACE

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jan Mackovič, MACKOVIČ ARCHITECTURE s.r.o., www.mackovic.cz

TERRESA, HOTEL AQUAPALACE

Do nového pavilonu restaurace hotelu Aquapalace Praha v Čestlicích navrhli autoři interiér pro potřeby rozšíření spektra gastronomické nabídky hotelu: restauraci Terresa s provozem à la carte. Nový prostor, který zároveň nabízí víceúčelový pronajímatelný salonek, měl být proveden ve vyšším standardu.

Návrh interiéru vychází zejména z daného specifického tvaru pavilonu (zastřešení původní terasy do tvaru jakési hokejky). Koncept řešení vymezuje plochy klidové a plochy pohybu. Pohyb je na podlaze zvýrazněn pomocí textury z pruhů. Na stropě se princip otáčí, pruhy vymezují prostory klidu – jsou vytvořeny z jasanových lamel. Lamely zároveň slouží pro rozptyl světla a pro vedení průsvitných závěsů, které mohou jemným způsobem rozdělit prostor na soukromé kóje. Uprostřed centrální plochy je umístěn velkorysý lustr z kruhových svítidel, místo pod ním bude využíváno jako café, místo kuchařských show, módních přehlídek či jiných prezentací. Celek má působit světle, lehce, má se pocitově a materiálově přiblížit restauraci na venkovní terase.

Materiálový koncept obnáší pouze jasanové dřevo, antracitové a bílé povrchy v různých materiálových provedeních. Podlaha je ze světle šedé lité polyuretanové stěrky s provedením atypických tmavších pruhů. Stěny jsou z originální bílé stěrkované omítky ze svislých proužků v kombinaci s velkoplošným obkladem z imitace bílého mramoru. Strop je od úrovně svěšeného dřevěného lamelového podhledu opatřen antracitovou malbou včetně akustického podhledu a všech technických vedení. Hlavní pohledový prvek interiéru, lamelový dřevěný podhled, je proveden z jasanových masivních lamel.

Mobilní nábytek je z bíle lakovaných masivních desek (stoly), resp. z bílé či antracitové imitace kůže. Toalety pokračují v materiálovém a barevné konceptu. Jsou kombinací bílých a světle šedých ploch (podlahová stěrka, bílý keramický obklad, pult z corianu), antracitových ploch (leštěná voskovaná stěnová stěrka) a jasanového masivu (dvířka umyvadlového pultu).

V projektu byla použita řada atypických a autorsky vyvíjených řešení. Jednalo se o lamelový podhled, podlahu, stěnové stěrky. Zcela originálně je řešen umyvadlový pult, kdy z corianové desky lze přímo vytahovat papírové ručníky, ve dvířkách jsou kruhové otvory pro vyhození použitých ručníků. Vždy bylo dbáno v první řadě na perfektní funkčnost a zároveň na zajímavý a netradiční dojem z návštěvy této restaurace.

Spoluautory interiéru velkého 275 m2 byli Martin Mihaly, Magdalena Nováková a Zuzana Kučerová. 

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše