26.02.2020

KANCELÁŘE FIRMY AIMTEC, PLZEŇ

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jiří Zábran a Ing. arch. Markéta Škopková, PRO-STORY s.r.o., www.zabran.cz, www.pro-story.cz

KANCELÁŘE FIRMY AIMTEC, PLZEŇ

Kanceláře se nacházejí v nové administrativní budově, kde autoři vytvořili rozsáhlý open space pro 200 zaměstnanců. Centrální jádro prostoru jako zázemí je tvořeno pouze ze dřeva a bílé barvy. Pro pracovní část byly zvoleny surovější materiály, prostor mezi divizemi je členěn barevnými chatkami, které nabízejí dostatečné soukromí. Interiér se odkazuje na průmyslový odkaz města Plzně.

Interiér byl navrhován do nájemního prostoru nově vznikající administrativní budovy v Plzni.  Navrhovali jsme interiér pro 200 zaměstnanců ve formě openspace na ploše 2500 m2. Do té doby fungovala rostoucí firma rozděleně v několika objektech. Důraz byl kladen na možnost pracovat jak samostatně v tichu tak skupinově v divizích. Chtěli jsme výtvarně silný koncept, ale od počátku jsme se důrazně vyhýbali trendovému řešení. Prostě jsme chtěli odevzdat jedinečnou věc, která nevychází z módních vln, ale ze solidního konceptu. Ten je založený tak, že uprostřed budovy je jádro pro zázemí a je tvořeno pouze ze dřeva a bílé barvy. Tam, kde se pracuje, jsou naopak materiály surovější. Pracovní prostor se odkazuje na průmyslový odkaz Plzně, ne ale imitací, ale přístupem. Například jsme nepoužili omítky, ale jen nátěr na beton, stropy jsou obložené technickými deskami. Tím si pomáháme řešit akustiku. Celý prostor je mezi divizemi členěn barevnými chatkami, které obsahují spousty místa na soukromé diskuze a telefonáty. Takovéto barevné chatky jsou také na střeše, kde si jich může všimnout každý plzeňák. Kanceláře jsou pak korunovány v posledním patře kavárnou s krásným výhledem do okolí.  

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše