26.02.2020

TÁBORSKÁ 31, PRAHA

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Monika Palová, CAPEXUS s.r.o., www.capexus.cz

TÁBORSKÁ 31, PRAHA

Administrativní budova v pražských Nuslích má nově zrekonstruované lobby a vstupní prostory. Majitelé si přáli vnést do tohoto prostoru kavárenskou pohodu a vytvořit místo, kde je možné scházet se, pracovat nebo se občerstvit. Realizace staví do popředí efektivtu a klid na práci. Původní zasedací místnost se proměnila v lobby.

Administrativní budova Táborská 31, kterou najdete v Nuslích, místní části Prahy 4, se od září 2019 chlubí rekonstruovanou lobby a vstupními prostory. Zadavatel, společnost 100 Towers Holding, se obrátila na CAPEXUS s přáním rekonstrukce, jejíž výsledkem jsou promyšlené prostory v kavárenském stylu. V nich mají nájemci možnost relaxovat, pracovat a scházet se s klienty. Jak se zrodil celý návrh a samotná realizace?

Dvě křesílka, jeden stoleček, sklad, ústředna a nekontrolovatelné proudění návštěvníků v jednom velkém a nedostatečně využitém prostoru. Tak vypadal stav před rekonstrukcí, který se majitel budovy ve spolupráci se společností CAPEXUS rozhodl změnit. Součástí zadání bylo přinést do prostor kavárenskou pohodu a vytvořit místo, kde je možné scházet se, pracovat či občerstvit se. Jinými slovy celkově zpříjemnit pracovní prostředí pro nájemce kanceláří.

Projekt představil řadu výzev, z nichž ta největší spočívala v rekonstrukci probíhající za plného provozu. Jednou z hlavních otázek bylo, jak prostor rozdělit, aby byl členitý a vzdušný zároveň. Vylepšit potřebovalo mimo jiné optické rozlišení jednotlivých prvků a zón.

Lepšímu optickému vnímání a bezpečnosti přispívají jak rozšířené polepy u vstupu do budovy, tak barevné oddělení schodiště od okolní podlahy.

Nová lobby s klidem na práci i schůzky

Realizace staví do popředí efektivitu a klid na práci. Původní zasedací místnost se proměnila v lobby. Ústředna je nyní místem relax zóny, do které je možné vstoupit až z prostoru za turnikety. Synonymem soukromí pro schůzky se stalo „kupé“ v odlehlejší části.

„Recepce a lobby se stala opravdu živoucím prostorem, kde se zaměstnanci z různých firem přirozeně potkávají jak mezi sebou, tak například na schůzkách s klienty. Lobby je tak nyní vyhledávanou součástí budovy a prodloužením kanceláří,“ říká Filip Beneš, zástupce majitele budovy.

Oddělujícím prvkem jsou mobilní skleněné stěny, napůl transparentní police a modrý box. Ten se stal dominantou celého konceptu. Box je záměrně barevně výraznější a právem na sebe strhává pozornost. Každá jeho strana popisuje, k čemu daná část prostor slouží: coffee, workspace, relax & meeting.

Komfort v kombinaci s industriálními prvky

Třebaže má interiér v mnoha ohledech industriální nádech a téměř u všech povrchů je použita stěrka, působí komfortně. To vše díky kombinaci s kvalitním dánským nábytkem Softline, kobercem, dřevodekorem, květinami a tapetou s motivem lesa v zadní části prostoru workspace.

Mezi unikátní návrhy využité v realizaci patří bezrámečková zapuštěná bodová světla, která jsou při zhasnutí černá. Mezi prostorem coffee a workspace jsou světla instalována na kolejnici nad dělící příčkou. Díky tomu je možné svítidla otáčet dle potřeby. Velmi zajímavým řešením jsou také černá designová světla nad stolečky a sezením v prostředí již zmíněného workspace.

Rekonstrukce pro příjemnější práci

Otevřený a průchozí prostor obsazený ústřednou je minulostí. Při rekonstrukci zohlednil zadavatel společně s architektkou v první řadě potřeby nájemců kanceláří. Ti získali reprezentativní a moderní prostor pro práci i odpočinek, který se nyní vedle výborné dopravní dostupnosti a vysoké úrovně služeb řadí mezi hlavní benefity objektu Táborská 31.

 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše