26.02.2020

BUDOVA ABW, KRÁĽOVÁ PRI SENCI

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. René Baranyai a Ing. arch. Borislav Benedek, RB ARCHITECTS s.r.o., www.rba.sk, www.langbenedek.com

BUDOVA ABW, KRÁĽOVÁ PRI SENCI

V areálu závodu ABW vyrostla nová moderní budova, která slouží jako komunikační a administrativní centrum pro zaměstnance a klienty. Interiér ovlivnily jasné cíle investora: aby centrální zelené atrium bylo otevřené do každé místnosti, aby dispoziční řešení bylo pro všechny přehledné a aby se dodržovaly ekologické zásady trvalé udržitelnosti.

V areálu závodu ABW – AUSTRIA BETON WERK vyrostla nová moderní budova, jejíž součástí byl i návrh interiéru. Budova slouží jako komunikační a administrativní centrum pro zaměstnance budovy a klienty. Interiér se řídí třemi základními principy:

- zelené atrium otevřené do každé místnosti v objektu

- transparentnost a přehlednost dispozice v interiéru ve vztahu zákazník, zaměstnanec a dodavatel

- dodržování ekologických zásad trvalé udržitelnosti

V interiéru jsou obvodové a železobetonové stěny a sloupy „přiznané“ z betonu. Stropy jsou z akustické omítky (i když původní záměr byl nechat je přiznané, architekti se nakonec přiklonili ke kvalitě prostředí před estetickým dojmem). Všude byla snaha použit přírodní materiály: kaučukové podlahy (je dokonce kašírován i na stolech, pro zlepšení kvality práce), všudypřítomné dřevo a přiznaný černý matný kov v detailu... Nenosné dělící stěny byly pokryty dřevěnou březovou překližkou, která byla použita i při výrobě nábytku. Záměrem bylo propojení povrchů tak, aby byly pocitově všechny prvky v interiéru jakoby vložené a jednotné. Kvalitní fyzikální vlastnosti pracovního prostředí jako vlhkost, teplota, prosvětlení a proslunění, spojené s pravidelnou nepřetržitou výměnou čerstvého vzduchu jsou základem technického vybavení této budovy. Vytvoření moderního prostředí pro zaměstnance bylo dosaženo i navrhovanými kvalitními materiály na přírodní bázi, vynikající akustikou a nadstandardním přirozeným osvětlením. Interiérová dělící skla tak umožnila křížové průhledy mezi samotným interiérem a exteriérem. Jako akcent byl použitý živý strom v centrálním přirozeně prosvětleném prostoru. Má symbolizovat růst a dynamiku firmy a vytvářet příjemnou atmosféru. Potěšitelný konečný výsledek energetické bilance 13 kWh/m² ročně tuto budovu staví mezi první administrativní budovy na Slovensku v pasivním standardu.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše