26.02.2020

SCHWAN COSMETICS CR

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Martin Zborník, ATELIÉR V KÓDU s.r.o., www.vkodu.cz

SCHWAN COSMETICS CR

Rozšíření kapacit světového lídra ve výrobě kosmetických dřevěných tužek mělo za cíl sjednotit výrobu i administrativu pod jednu střechu a navázat na stávající objekt. Při návrhu interiéru se pokračovalo v konceptu kreativní kanceláře a dbalo se nejen na design, ale také na kvalitu pracovního prostředí.

Zadání ze strany investora

Zadáním investora SCHWAN COSMETICS CR z Českého Krumlova – světového lídra ve výrobě kosmetických dřevěných tužek, bylo rozšíření kapacit na potřeby rostoucí produkce s cílem sjednotit výrobu i administrativu pod jednu střechu a navázat na stávající vydařený železobetonový objekt z roku 2004. Cílem bylo zdvojnásobit kapacitu výrobních prostor a vytvořit nové uživatelsky přívětivé administrativní prostory a reprezentativní prostory pro širokou paletu klientů z kosmetického průmyslu, pro které firma vyrábí více než 100 milionů kusů nesčetných variant dřevěných kosmetických tužek ročně.

Zatímco z pohledového betonu, prosklených ploch a hliníkových fasád formovanou nevšední průmyslovou stavbu měli opět na starosti němečtí architekti z JB Architekten GmbH, práci na nových interiérech po dobré zkušenosti s úpravou interiérů původní administrativy z let 2011-2014 opět na základě výsledků soutěže realizoval písecký architekt Martin Zborník z ATELIÉR V KÓDU s.r.o.

Nneobvyklých požadavcích investora

Jakožto TOP3 zaměstnavatel Jižních Čech v letech 2018 a 2019 se společnost zaměřila na nové interiéry i formou pohledu na pracoviště jako jednoho z firemních benefitů. Při návrhu interiéru se pokračovalo v konceptu kreativní kanceláře a dbalo se nejen na design ale také na kvalitu pracovního prostředí. Významnou roli také hrály požadavky na akustickou pohoda, která byla řešena kruhovými stropními prvky, unikátními celostěnovými panely s vyměnitelnými firemními bannery a řešením speciálně navržených prvků nábytku pro zajištění potřebné tlumící plochy v železobetonovém interiéru.
Velikosti interiéru

Koncem března roku 2019 byla slavnostně otevřena nová výrobní hala. Nová budova má kromě výrobních a skladovacích prostor i dvě patra moderních velkoprostorových kanceláří o ploše 2460 m2, revitalizací prošla i původně navržená velkoplošná otevřená kancelář, jednací místnosti a jídelna ve staré budově v rozsahu 1220 m2. Kanceláře jsou vybaveny jednacími místnostmi v designu inspirovaném všemi celosvětovými pobočkami firmy, sdílenými pracovními místy, různorodými oddychovými a jednacími prostory, dětským koutkem, tělocvičnou, venkovním atriem, intimními pracovišti, otevřenými bary i velkým multifunkčním prezentačním sálem na konci ústřední „královské cesty“, která provádí návštěvníky celým interiérem s enviromentálním a smart konceptem firmy…

Strom s více než 2000 barevně světélkujícími listy, který dominuje interiéru administrativní části budovy, a reflektuje současné barevné trendy v kosmetickém průmyslu, zde není umístěn náhodou. Schwan Cosmetics od svého založení vyrobila přes 2 miliardy kosmetických dřevěných tužek a zaměstnanci společnosti každoročně vysadí v okolí Českého Krumlova desítky stromů.

Zvláštních okolnostech a specifikách stavby nebo rekonstrukce
Použitých materiálech

Inovativních řešeních nebo postupech

Společnost Schwan Cosmetics CR, jako dceřiná firma německého celosvětově působícího koncernu Schwanhäußer Industrie Holding GmbH & Co zahrnující i značku STABILO lídra v psacích potřebách, logicky dbá na dodržování nejvyšších ekologických standardů, proto je zařízení nové budovy vybaveno dekorem z přírodních materiálů a technologiemi, které šetří energie a jsou otiskem DNA a zhmotněním filozofie celé firmy. Celá budova je navržena tak, aby co nejméně narušovala své okolí a např. prosklené plochy fasády odráží malebnou krajinu chráněné krajinné oblasti Blanský les, ve které se stavba nachází, střecha je osazena rostlinami, které mají svým vzhledem a složením připomínat alpskou bylinnou louku a přímo navazují na reprezentativní a administrativní prostory, na jejíž zpevněné ploše 378 m2 je umožněn i pobyt zaměstnancům na venkovním nábytku, s vévodícím – z přírodního kačírku vysypaným – logem firmy o průměru 11 m pro identifikaci na satelitních mapách od Google či Seznam. Sto procent odebírané energie pochází z obnovitelných zdrojů, vnitřní i venkovní prostory jsou vybaveny úsporným LEDkovým osvětlením s pohybovými senzory, k osvětlení interiérů je maximálně využito denní světlo.

Zvláštnostech z pohledu autora interiéru

Dlouhodobá kontinuální práce s investorem s přestávkami od roku 2011, která nabízela dostatek prostoru na hledání nejvhodnější formy přispěla k nalezení požadované identity firmy v navrženém rozsáhlém interiéru se zachováním požadované variability a flexibility na neustále se měnící nové trendy a požadavky v kosmetickém průmyslu. Interiérové zásahy postihly nejen vlastní reprezentativní a administrativní prostory, ale bylo možné se zabývat i dalšími ústředními komunikačními prostory vstupních hal, schodišť, a to i výrobních podlaží. To spolu s velmi kvalitní stavbou přispělo ke komplexnímu dílu, které se u průmyslových staveb u nás tak často nevidí.

 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše