26.02.2020

SCHWAN COSMETICS CR

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Martin Zborník, ATELIÉR V KÓDU s.r.o., www.vkodu.cz

SCHWAN COSMETICS CR

Rozšíření kapacit světového lídra ve výrobě kosmetických dřevěných tužek mělo za cíl sjednotit výrobu i administrativu pod jednu střechu a navázat na stávající objekt. Při návrhu interiéru se pokračovalo v konceptu kreativní kanceláře a dbalo se nejen na design, ale také na kvalitu pracovního prostředí.

Zadání ze strany investora

Zadáním investora SCHWAN COSMETICS CR z Českého Krumlova – světového lídra ve výrobě kosmetických dřevěných tužek, bylo rozšíření kapacit na potřeby rostoucí produkce s cílem sjednotit výrobu i administrativu pod jednu střechu a navázat na stávající vydařený železobetonový objekt z roku 2004. Cílem bylo zdvojnásobit kapacitu výrobních prostor a vytvořit nové uživatelsky přívětivé administrativní prostory a reprezentativní prostory pro širokou paletu klientů z kosmetického průmyslu, pro které firma vyrábí více než 100 milionů kusů nesčetných variant dřevěných kosmetických tužek ročně.

Zatímco z pohledového betonu, prosklených ploch a hliníkových fasád formovanou nevšední průmyslovou stavbu měli opět na starosti němečtí architekti z JB Architekten GmbH, práci na nových interiérech po dobré zkušenosti s úpravou interiérů původní administrativy z let 2011-2014 opět na základě výsledků soutěže realizoval písecký architekt Martin Zborník z ATELIÉR V KÓDU s.r.o.

Nneobvyklých požadavcích investora

Jakožto TOP3 zaměstnavatel Jižních Čech v letech 2018 a 2019 se společnost zaměřila na nové interiéry i formou pohledu na pracoviště jako jednoho z firemních benefitů. Při návrhu interiéru se pokračovalo v konceptu kreativní kanceláře a dbalo se nejen na design ale také na kvalitu pracovního prostředí. Významnou roli také hrály požadavky na akustickou pohoda, která byla řešena kruhovými stropními prvky, unikátními celostěnovými panely s vyměnitelnými firemními bannery a řešením speciálně navržených prvků nábytku pro zajištění potřebné tlumící plochy v železobetonovém interiéru.
Velikosti interiéru

Koncem března roku 2019 byla slavnostně otevřena nová výrobní hala. Nová budova má kromě výrobních a skladovacích prostor i dvě patra moderních velkoprostorových kanceláří o ploše 2460 m2, revitalizací prošla i původně navržená velkoplošná otevřená kancelář, jednací místnosti a jídelna ve staré budově v rozsahu 1220 m2. Kanceláře jsou vybaveny jednacími místnostmi v designu inspirovaném všemi celosvětovými pobočkami firmy, sdílenými pracovními místy, různorodými oddychovými a jednacími prostory, dětským koutkem, tělocvičnou, venkovním atriem, intimními pracovišti, otevřenými bary i velkým multifunkčním prezentačním sálem na konci ústřední „královské cesty“, která provádí návštěvníky celým interiérem s enviromentálním a smart konceptem firmy…

Strom s více než 2000 barevně světélkujícími listy, který dominuje interiéru administrativní části budovy, a reflektuje současné barevné trendy v kosmetickém průmyslu, zde není umístěn náhodou. Schwan Cosmetics od svého založení vyrobila přes 2 miliardy kosmetických dřevěných tužek a zaměstnanci společnosti každoročně vysadí v okolí Českého Krumlova desítky stromů.

Zvláštních okolnostech a specifikách stavby nebo rekonstrukce
Použitých materiálech

Inovativních řešeních nebo postupech

Společnost Schwan Cosmetics CR, jako dceřiná firma německého celosvětově působícího koncernu Schwanhäußer Industrie Holding GmbH & Co zahrnující i značku STABILO lídra v psacích potřebách, logicky dbá na dodržování nejvyšších ekologických standardů, proto je zařízení nové budovy vybaveno dekorem z přírodních materiálů a technologiemi, které šetří energie a jsou otiskem DNA a zhmotněním filozofie celé firmy. Celá budova je navržena tak, aby co nejméně narušovala své okolí a např. prosklené plochy fasády odráží malebnou krajinu chráněné krajinné oblasti Blanský les, ve které se stavba nachází, střecha je osazena rostlinami, které mají svým vzhledem a složením připomínat alpskou bylinnou louku a přímo navazují na reprezentativní a administrativní prostory, na jejíž zpevněné ploše 378 m2 je umožněn i pobyt zaměstnancům na venkovním nábytku, s vévodícím – z přírodního kačírku vysypaným – logem firmy o průměru 11 m pro identifikaci na satelitních mapách od Google či Seznam. Sto procent odebírané energie pochází z obnovitelných zdrojů, vnitřní i venkovní prostory jsou vybaveny úsporným LEDkovým osvětlením s pohybovými senzory, k osvětlení interiérů je maximálně využito denní světlo.

Zvláštnostech z pohledu autora interiéru

Dlouhodobá kontinuální práce s investorem s přestávkami od roku 2011, která nabízela dostatek prostoru na hledání nejvhodnější formy přispěla k nalezení požadované identity firmy v navrženém rozsáhlém interiéru se zachováním požadované variability a flexibility na neustále se měnící nové trendy a požadavky v kosmetickém průmyslu. Interiérové zásahy postihly nejen vlastní reprezentativní a administrativní prostory, ale bylo možné se zabývat i dalšími ústředními komunikačními prostory vstupních hal, schodišť, a to i výrobních podlaží. To spolu s velmi kvalitní stavbou přispělo ke komplexnímu dílu, které se u průmyslových staveb u nás tak často nevidí.

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše