26.02.2020

KANCELÁŘE AIR BANK, BRNO

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Irena Tomisová, Bc. Tereza Minárová, Ing. arch. Daniela Gutmanová, Ing. arch. Klára Mašková, IRENA TOMISOVA ARCHITECTS s.r.o., www.tomisova.com

KANCELÁŘE AIR BANK, BRNO

Banka se rozhodla přebudovat své kanceláře v samotném středu města na tzv. flexi office, který se stává nejnovějším trendem ve fungování moderních kanceláří. Zaměstnanci zde nemají pevně stanovené místo, ale mohou si sednout kamkoli. Každý má pouze svou skříňku na uložení osobních věcí.

Prostory brněnských kanceláří Air Bank se nacházejí na dvou patrech budovy Titanium na Nových sadech o rozloze zhruba 4000 m ², téměř v samotném středu města.   

Na základě předchozích zkušeností z pražských kanceláří se banka rozhodla inovovat a i v Brně kanceláře přebudovat na tzv. flexi office, který se stává nejnovějším trendem ve fungování moderních kanceláří. Zaměstnanci zde nemají pevně stanovené pracovní místo, ale můžou si v rámci kanceláří sednout kamkoliv. Každý má pouze svou skříňku pro uložení osobních věcí. Kanceláře se tak stávají mnohem flexibilnějšími, zajímavějšími pro zaměstnance a v neposlední řadě zde můžete počítat s usazením většího množství osob.     

Snahou také bylo zaměstnancům zlepšit pracovní prostředí a reflektovat jejich požadavky vytvořením propracovanějších relaxačních zón v centru dispozice patra tak, aby měly různorodou možnost vyžití, odreagování se a možnost pracovat nebo relaxovat v různě pojatých prostorech. Z tohoto důvodu má také každá relaxační zóna jiné vyznění a barevnost, jinou volbu sedacího nábytku- od barového sezení, přes sezení na podiu po sezení v sedacích vacích. Důraz byl kladem i na zlepšení akustiky prostoru.

Interier navazuje na předchozí koncept kanceláří jako města- střed dispozice jako centrum města s různě pojatými relaxačními zónami a prosvětlenými zónami zeleně u oken s pracovními místy. Nově vytvořené prostory tematicky i názvem navazují na typické brněnské orientační body. Najíst se tak můžete v „Cukrárně“, „Kavárně“ nebo v „Hospodě“, odpočinout na „Priglu“ nebo „Rivieře“ a na „Zelňáku“ si poslechnete každoměsíční firemní tržiště novinek. Nové zasedací místnosti názvy vtipně doplňují další významné body města jako je známá pivnice „Na stojáka“ nebo hospoda „Omastek“. Jednotlivé komunikační koridory v patře jsou potom pojmenovány podle brněnských ulic.  

Design dané zóny vždy reflektuje daný název- například „Cukrárna“ je vyvedena v růžové barvě se sedacím nábytkem v sametu.

„Zelňák“ poznáte podle koberce napodobujícího kočičí hlavy. Na stěnách jsou umístěny sedací pufy připomínající ovoce a zeleninu, která se na Zelném trhu v Brně prodává. Pufy lze jednoduše sundat a rozšířit tak kapacitu sezení při celofiremním meetingu. Nábytek je v industriálnějším duchu odkazujícím na stánky prodejců zeleniny a ovoce.  

„Riviera“ má evokovat odpočinek u vody, je tu proto koberec v dezénu přelévajícího se písku a posadíte se zde na plážová lehátka a sedací vaky.

Do designu jednotlivých zón byly zakomponovány i osobní skříňky zaměstnanců tak, aby nevznikaly jednoúčelné zóny pouze se skříňkami, ale aby i tento prvek zapadl do jednotného konceptu a zároveň pomohl oddělit jednotlivé prostory. Strop je ponechán s přiznanými instalacemi (koncept města), některými zónami také prochází silueta signifikantních částí Brna.

Celý návrh byl doplněn vtipnou grafikou, která dokresluje koncept interieru.

Přestavba kanceláří podařila uskutečnit při plném provozu kanceláří a při minimálním přesunu zaměstnanců po patrech. Jednotlivé zóny byly vždy zabedněny a pracovníci měli za úkol provádět hlučné práce mimo pracovní dobu. Stavební práce byly proto záměrně naplánovány na období prázdnin, kdy byla podstatná část zaměstnanců na dovolených.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše