26.02.2020

KANCELÁŘE NANO ENERGIES

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy

autor a přihlašovatel:

Pavel Kříž, KOMPLITS, www.komplits.com

KANCELÁŘE NANO ENERGIES

Kanceláře nemají bílé stěny a čtvercové místnosti. Vše se rozplývá v křivkách. Tyto neobvyklé kanceláře dokazují, že když se zažité stereotypy překročí, cítíme se svobodněji a pracujeme svobodněji. A tak se například recepce proměnila ve včelí úl, který byl stejně jako většina dalšího zařízení vyrobena na míru.

Příroda a technologie patří k sobě. Vstupujete do místnosti, jejímž centrem se vine záhon květin, zdi porůstá mech a celému prostoru dominuje strom, pod jehož korunou bez přestání probíhají obchody s elektřinou v šesti různých zemích světa. Vítejte v kancelářích Nano Energies. Svůj udržitelný byznys a obchodování se zelenou energií odráží tato česká firma i v prostorách, kde tvoří.  Nečekejte klasické kanceláře, bílé stěny a čtvercové místnosti. Vše se rozplývá v křivkách, člověk tudy neprochází, ale proplouvá. Stejně jako v lese, ani tady nenarazíte na ostré úhly nebo opakující se, identické tvary. Více než 600 metrů čtverečních těchto neobvyklých kanceláří dokazuje, že když se nebojíme překračovat zažité stereotypy, můžeme pracovat svobodněji. A tak se například recepce proměnila ve včelí úl a, podobně jako většina věcí v tomto originálním prostoru, je vyrobená na míru. Investor si přál, aby se zde zaměstnanci cítili příjemně. A to včetně analytiků, kteří pracují i v noci a klíčovou kompetencí pro to, aby odvedli dobrý výkon, je bystrost. V organickém bludišti zeleně pro ně proto vznikla spací místnost, kde se pod stropem vznáší mechový mrak a přítmí vládne v noci, i ve dne. A pokud se rozsvítí světlo, můžete si být jistí, že druhé takové nenajdete nikde na světě.  Osvětlení, recepce, stoly a většinu dalšího vybavení jsme vytvářeli společně s investorem – v dílnách, na CNC strojích a frézách. Mezi použitými materiály převažuje dřevo, OSB desky a hlavně zeleň - velké pokojové květiny, šlahouny,  záhony, mech, roste tady i strom. O jejich závlaze informuje květinovou dispečerku (a office managerku v jedné osobě), rozsáhlý systém čidel, rozmístěných v hlíně. Kanceláře technologické a energetické firmy Nano Energies jsou živé a neustále se mění. Jako příroda.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše