12.03.2016

CARDINAL´S BURLESQUE BAR

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

MgA. Svatava Kocychová, www.kocychova.cz

CARDINAL´S BURLESQUE BAR

Bar se nachází v činžovním domě z roku 1888 v Praze na Žižkově. Jeho redesign po změně provozovatele byla komplexní zakázka se specifickým zadáním: vybudováním baru s pódiem a zázemím pro vystoupení tanečnic burlesky.

Rozsah prací spočíval od řešení parteru domu s reklamou přes odstranění vlhkosti, odhlučnění prostoru a vzduchotechniky, návrhu interiéru až po grafické práce a oděvní doplňky i šaty pro burlesky. Z toho důvodu jsem ke spolupráci přizvala grafičku Viktorii Kovářovou, scénografku Barboru Pištěkovou a návrhářku a stylistku Karolinu Elle Ryškovou. Společně jsme si zadání zjednodušily na tři slova – burleska, punk a Lynch.

Prostor baru v parteru domu se skládá ze dvou propojených místností, sociálního zázemí pro hosty a skladu se sociálním zázemím pro obsluhu, celková výměra je 76 m2. Zásadní stavební úpravou bylo po odstranění hlavní příčky obezdění prostoru větranou přizdívkou, zazdění oken, vybudování sníženého podhledu v rámci sociálního zázemí a přemístění jednotky VZT za nově vybudovanou příčku zadní místnosti. Zazdění oken, řešení širokého parapetu jako trvalé dekorace a umístění reklamních prvků (neonu, výstrče a menu boxu) proběhlo po schválení odborem památkové péče.

V hlavním prostoru u vstupu byly upraveny schody, které se nyní využívají jako pódium pro vystoupení. Opony, které lemují toto pódium, je možné v době běžného provozu schovat do rohových skříní. Všechno sezení je výškově řešené jako barové. Zadní místnost, VIP salónek, slouží v době produkce jako šatna tanečnic. 

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše