08.03.2019

UNIQUE HOTEL SERVICES, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavel Machar a Ing. arch. Radek Teichman, MACHAR&TEICHMAN, www.macharteichman.com

UNIQUE HOTEL SERVICES, PRAHA

Kanceláře se nacházejí v administrativní budově Jungmannova Plaza a skýtají krásný výhled do Františkánské zahrady. Zadáním investora bylo vytvořit 16 pracovních míst pro firmu, která provozuje hotel Zuri na Zanzibaru. Prostor byl očištěn o většinu příček, aby se plně rozvinul výhled do zahrady, byl zmodernizován a vybaven nábytkem na míru.

Projekt kanceláří se nachází v administrativní Budově Jungmannova Plaza, která je situována mezi Jungmannovou ulicí a Františkánskou zahradou, do které májí realizované kanceláře krásný výhled.

Zadání ze strany investora bylo poměrně jednoduché. Vytvořit 16 pracovních míst v interiéru odpovídajícímu zaměření firmy, zabívající se provozováním butikového hotelu Zuri na ostrově Zanzibar.

Stávající prostory kanceláří, těmto požadavkům nevyhovovaly. Především se jednalo o dělení na jednotlivé prostory pro 2-3 osoby. V rámci návrhu bylo rozhodnuto o odstranění stávajících příček a vytvoření otevřeného prostoru, aby byl výhled na zahradu umožněn z větší části kanceláří. Ineriér byl očištěn od kazetového podhledu a strop včetně technologie byl přetřen černou barvou.

Otevřený kancelářský prostor je nadělen formou jednotlivých fukčních hmot. Jedná se o zasedací místnost, relaxační prostor, samostatnou kancelář a denní místnost. Tyto prostory mají snížený hladký podhled, který kontrastuje s černém industriálně pojatému stropu zbytku prostoru.

Z barevně monochromaticky laděného interiéru vystupuje dubová dýha, použitá na vestavěném nábytku a akcent žluté barvy, který se uplatňuje hlavně v denní místnosti a kuchyňce. Na podlaze je použitý šedý zátěžový koberec a na stěnách betonové stěrky, které přechází i na dveře vedoucí na toalety, kde je prvek betonu použit na vybraných umyvadlech.

Většina nábytku je dělaná na míru, včetně stolů s jemným kovovým podnožím a matně čenou deskou. Zasedací místnosti dominuje masivní dubový stůl. Průhledem v dělící stěně je možné vidět jemné dekorace, které se společně s grafikou na stěnách odkazují na interér hotelu na Zanzibaru na kterém se autoři rovněž podíleli.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše