08.03.2019

MEDIESTETIK, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Aida Omarova, AIDA HOME PROJECT s.r.o., www.aidahome.cz

MEDIESTETIK, PRAHA

Mediestetik je jednou z poboček mezinárodní sítě klinik estetické medicíny. Po 25 letech provozu se investor rozhodl pro nový interiér. Výběr barev byl omezen na bílou, firemní fialovou a nově doplněnou šedou. Přáním bylo vytvořit moderní a vzdušný design prostorného interiéru v historickém domě na Vinohradech.  

Klinika Mediestetik v Mánesové 36, je jednou z poboček mezinárodní sítě klinik estetické medicíny. Zadáním od investora bylo vytvořit nový design namísto původního navrženého před více než 25 lety.

Jedná se o historický bytový dům na Vinohradech. V důsledku rekonstrukce od původních bytovek zůstali pouze nosné zdi, a s těmi dispozicemi jsme pracovali. Vytvořili se nová schodiště a výtah.

Výběr barev byl omezen na bílou, firemní fialovou, kterou jsme doplnili šedou. Od investora byli hned zamítnuté všechny jiné barvy, dřevo v jakémkoliv provedení a textil (ten se použil pouze v nehořlavé úpravě na sedačku). Z těchto důvodu výběr podlahy byl taky omezen na dlažbu nebo epoxidovou stěrku, kterou zamítli z praktických důvodu. Původně byla zamítnutá  i veškerá zeleň, z fobii že to není dost hygienické. Nakonec aby to nevypadalo jak v márnici, jsme to trochu oživili rostlinami v hlavní místností.

Všechny použité materiály museli být praktické v udržování, odolné k agresivním desinfekčním prostředkům, nehořlavé a omyvatelné. Proto byli zvoleny kámen, sklo, corian, lamino, dekorační minerální štuk, antivandální a nehořlavé tapety.

Moderní a vzdušný design interiéru potřeboval velké prostory. Ale nekonečným zasahováním a omezováním od hygieny, požárníků, vzduchotechniky a Památkového úřadů, dispozice se měnili a zmenšovali. Kvůli těmto potřebám hodně trpěl strop ve vstupní hale kliniky, který byl pro nás velmi důležitý a zároveň nejsložitější z designových prvků. Naším cílem bylo zachovat strop co nejvýš to šlo, proto jsme ho snížili pouze v místech kde to bylo nutné. A tímto vznikl třívrstvý strop, kde každou vrstvu jsme podsvítili ledkami, aby nabyl na vyšším dojmu. Do středu místností jsme vymysleli světelnou instalaci která zároveň nesnižovala výšku stropu a podsvítila nám velkou část místností. Hotovým iconickým nebo populárním  svítidlům jsme se snažili podle možnosti vyhnout a to ve všech místnostech. Kde nebyla jiná možnost, použili se svítidla zabudovaná do podhledu. Všemi těmito úpravami jsme chtěli předejít použití kazetového stropu, jak je to běžné z technických důvodu v zařízeních podobného typu. Ve finále strop splňuje všechny požadavky a normy, a zanechal místnost vzdušnou a světlou.

Nevím co bych ještě k tomu dodala. Žádnou filosofii ten návrh nemá, ztratila se mezi zprávami od hygieny a požárníků. Byl to velký boj se všemi nutnými omezeními, fobiemi a stereotypami investora a neschopnosti některých lidí snad v každé profesí. Jsem ráda že klientovi se to ve finále moc líbí a už dnes dle našeho designu předělávají i svoje starší pobočky všude po světě.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše