12.03.2016

CAFÉ ZÁHORSKÝ

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Magdalena Rochová, JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI, www.jra.cz

Absolutní vítěz Vítěz kategorie VEŘEJNÝ INTERIÉR I.

CAFÉ ZÁHORSKÝ

Café Záhorský se nachází v původně secesním domě, který byl puristicky upraven roku 1929. Požadavkem investora bylo vytvořit sympatickou rodinnou kavárnu v kombinaci s bistrem a pekařstvím.

Kavárna s celkovou plochou 220 m2 se nachází na rohu ulic Dejvická a Eliášova v pražských Dejvicích. V období secese zde byl ranní výčep a v roce 1929 byl změněn na prodejnu Baťa se zajímavými výkladci. Bohužel nic se nedochovalo a prostor byl před naší rekonstrukcí ve velice zdevastovaném stavu.

Naší hlavní myšlenkou byl koncept probíhajícího skulpturálního pultu, který bude propojovat bistro a kavárenskou část s pekařstvím. Návrh interiéru tak reflektuje zaoblené nároží domu a odráží ho v centrálním pultu, který v jedné části přebíhá do baru a v druhé do prodejního pultu pekařství.

Navrhli jsme kompletní rekonstrukci prostor a fasád. Zásadní byla výměna oken, kdy pevné kovové výkladce, které vytvářely pocit „akvária“, byly nahrazeny za výsuvná okna, která prostor propojila s parterem ulice.

Sezení v části kavárny a bistra je situováno podél nově navržených výsuvných oken a podél protilehlé stěny formou lavic se stoly a židlemi. V části pekařství je dominantní prodejní pult s vitrínami. Zde je sezení řešeno v čelní části lavicemi se stoly a židlemi. Pro rychlejší občerstvení jsou navrženy barové desky v okenních otvorech.

Důležitým prvkem interiéru, vedle hry barev jednotlivých prvků, je zjemnění přísného půdorysu nerovnoměrně rozvěšenými světly (Flos Aim) v prostoru a použití vzoru (London At Wallpaper), který je na míru navržen na stropě a koncových stěnách obou částí. Ve vnitřní části dispozice je situována kuchyň a mytí nádobí, které jsou od hlavního prostoru odděleny žaluziovými stěnami.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše