08.03.2019

NOTINO STORE SMÍCHOV GATE

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Jan Kyzlink, Petr Pospíšil, Zbyšek Sikora, KYZLINK ARCHITECTS, www.kyzlink.com

NOTINO STORE SMÍCHOV GATE

Design první české prodejny v rámci Evropy je založen na esenci – parafrázi vůně parfému, která se šíří celým prostorem. Z této metafory vznikají křivky podlahových intarzií, hran podhledů, tvar pokladny nebo geometrie zavěšovaných lamel. Návrh volně navazuje na ztvárnění brněnského sídla firmy a rozvíjí jednotlivé elementy.

Historie internetové parfumerie NOTINO sahá do roku 2004, kdy zakladatelé otevřeli první internetový obchod s parfémy. V zápětí následovalo rychlé rozšiřování sortimentu a s tím spojena expanze do dalších zemí. V nedávné době také došlo k přejmenování na globální brand NOTINO. Důsledkem rychlého růstu v oblasti e-komerce vznikla potřeba prezentovat se i v kamenných prodejnách. Na to vše reaguje designový koncept interiérů prodejen od architektonického ateliéru KYZLINK ARCHITECTS.

Prodejna na Smíchově představuje první českou a v pořadí šestou realizaci v rámci Evropy (nyní je v novém konceptu otevřeno již 12 obchodů). Design je založen na esenci – parafrázi vůně parfému, která se šíří celým prostorem. Z této metafory vznikají křivky podlahových intarzií, hran podhledů, tvar pokladny nebo geometrie zavěšovaných lamel. Návrh volně navazuje na ztvárnění brněnského sídla firmy a rozvíjí jednotlivé elementy. Barevné provedení odpovídá zavedeným trendům v oblasti beauty a kosmetiky – tedy černá, bílá a dřevěné akcenty. V duchu firemního motta „krása má být dostupná pro každého“ připravili architekti maximálně flexibilní prostor.

Mobilní nábytkové bloky (tzv. gondoly) umožňují různé konfigurace. V jednu chvíli tak prodejna může sloužit jako klasický výstavní prostor pro široký sortiment zboží nebo se může proměnit ve velkou pop-up zónu pro jednotlivé „beauty brands“. Pražská jednotka obsahuje především expoziční část, ale i malou odpočinkovou zónu pro zákazníky, pokladnu s navazujícím zázemím a skladové prostory pro výdej zásilek. Z hlediska funkčnosti nabízí nábytek dostatek úložných prostor, ale zároveň i velký podíl expoziční plochy. Velký důraz je kladen na čistotu a eleganci, a také na dostatek různých typů osvětlení, které stimulují potenciální zákazníky.

Tvorba designového konceptu musela být do jisté míry v souladu se zaměřením NOTINO na online prodej za výhodné ceny. Cílem bylo ztvárnit detailové prostory efektivně stavebně i technologicky, ale přitom elegantně a šmrncovně. Tedy s dobrým poměrem ceny a výkonu, a to například i díky chytrému využití materiálů.

Prodejna tak decentně vyčnívá z běžné konvence obchodních jednotek a zároveň umožňuje vystavovaným produktům vyniknout v celé své kráse.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše