12.03.2016

CLOUD 9, HOTEL HILTON PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Hélène Novák a Ian Bryan, IAN BRYAN ARCHITECTS, s.r.o., www.ibarch.cz

CLOUD 9, HOTEL HILTON PRAHA

Ateliér IBA byl v roce 2006 autorem architektonického řešení střešní nástavby ikonického hotelu Hilton na karlínském nábřeží v Praze. Loni byli autoři hotelem osloveni, aby vytvořili návrh redesignu interiéru a obou venkovních teras. Řešil se tedy prostor velký 400 m2 a dvě terasy velké přibližně 140 m2.

Cílem klienta bylo mimo jiné i to, aby se dříve výhradně večerní podnik proměnil v prostor, který nabídne jak elegantní posezení v příjemném prostředí ve dne, tak tepající večerní atmosféru s nádherným výhledem na úchvatné panorama noční Prahy.

Naším úkolem tedy bylo dát Cloud 9 novou, svěží a dynamičtější tvář a vytvořit prostor, který bude sloužit různorodým účelům v kteroukoli denní či noční dobu.

Chtěli jsme interiéru vtisknout lehce rozpoznatelné téma, které koresponduje s odvážným použitím původní velice osobité fialové barvy, která se k tomuto baru váže již od otevření. Pracovali jsme s výraznými geometrickými vzory odkazujícími k nepřehlédnutelnému tvaru celé stavby, které se následně opakují v koberci, dekoracích a dělicích paravánech. Díky použití studené škály barev nábytku, koberce a dalších prvků se podařilo docílit elegantního prostoru ideálního pro obchodní jednání během dne, který díky sofistikovanému osvětlení v noci ožije a promění se na energií a pohodou nabitý bar.

Na terasách byly nově rozmístěny květiny a zeleň, pohodlný nábytek umožňuje variabilitu sezení tak, aby vyšla vstříc potřebám všech typů akcí. Novým ikonickým prvkem je uvítací recepce, jejíž design umně přenáší tvar loga a vytváří jasnou vizuální linku.

Při realizaci byly použity kvalitní materiály a nábytek od zahraničních i českých designérů, např. stoly od předního českého meziválečného a poválečného designéra Jindřicha Halabaly, koberce od britského výrobce Brintons nebo luxusní tapety značky Vescom.

Vedle návrhu designu jsme zastávali i funkci projektového managementu stavby.

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše