07.03.2019

ENDORFIN, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Vitalii Borisov, spolupráce Ing. arch. Jaroslav Šubrt, KIST DESIGN s.r.o., www.kist.design

ENDORFIN, PRAHA

Myšlenkou autorů bylo vytvořit unikátní prostor, kde budou lidé cítit radost a nadšení. Srdcem Endorfinu je multifunkční sál inspirovaný filmovým ateliérem, V tomto duchu byl vybrán i nábytek včetně řežisérských židlí. Kromě toho je v Endorfinu pět velmi kvalitních únikových her na téma čtyř kultovních filmů: Saw, Titanic, Star Wars a Freddy Krueger.

Cíl projektu vycházel z názvu ''ENDORFIN''. Myšlenka je vytvořit unikátní prostor, ve kterém lidé budou cítit radost a nadšení. Má za úkol vzbudit v člověku nezapomenutelnou vzpomínku a touhu po návratu. Investorem vybraný prostor má plochu 350 m2 a nachází se v bývalém průmyslovém areálu na adrese Petrohradská 3.
Začali jsme s rozpracováním loga, které odpovídá nápadu a zadání objednatele. Zároveň proběhla i demontáž dílčích konstrukcí. Po uskutečnění demontáže se vytvořil velký prostor s původními kovovými sloupy, okna z kovového rámu a obvodová stěna z pálených cihel zbavených omítky. Po vyklizení prostoru nám bylo ihned jasné, na jaký styl interiéru se zaměříme - industriální styl. Integrovali jsme do něho hlavní tvůrčí záměr, vytvoření baru/recepce, multifunkčního sálu, ve kterém budou probíhat oslavy, večírky, teambuilding a další akce. Další úlohou bylo začlenit 5 únikových her na téma kultovní filmy.  
Při vstupu do Endorfinu hned vidíme originální kompozici měděné siluety vznášejícího se člověka, od kterého se rozlétají dřevěné, kovové a měděné střepy ''štěstí''. Tyto materiály se vyskytují i v jiných prostorách v kombinaci s cihlovými stěnami a námi navrženou omítkou. Jedním z hlavních detailů bylo osvětlení kompozice. Kromě podsvícené části kompozice bylo do stropu namontováno sedm svítidel trojúhelníkového tvaru. Barevnost a jas se dá nastavit online přes PC nebo mobil, což umožňuje vytvořit rozmanitou atmosféru v závislosti na akci. Střed kompozice je osvícen divadelními reflektory. Celá tato kompozice byla vytvořena vlastnoručně.
Po obou stranách od kompozice jsou skleněné historické dveře, které byly vyrobeny podle původní výkresové dokumentace. Vlevo od hlavního vstupu se nachází bar/recepce poutající pozornost dynamickými tvary z mědi, kovu a dřeva. V recepční místnosti jsou instalována stropní světla, kde přívody jsou zhotoveny unikátním způsobem v litinových trubkách, rozvedeny po stěnách a stropu.
Srdcem Endorfinu je multifunkční sál inspirovaný filmovým ateliérem. Samotný nábytek je veden ideí tohoto prostoru, proto židle vypadají jako režisérské. Na cihlové stěně jsou rozmístěné rámy připomínající zrcadla z maskérny. Osvětlení sálu má 10 možností nastavení stylu osvětlení, jako je kombinace divadelních světel, lamp, rámů, lustrů. Specifickým prvkem je mobilní zeď dělící prostor, například pro oddělení uzavřených akcí.
 Kromě toho je v Endorfinu pět velmi kvalitních únikových her. Tyto hry jsou na téma čtyř kultovních filmů: Saw, Titanik, Freddy Krueger, Start Wars. Pečlivě jsme zapracovali na každé z nich, aby vznikl pocit maximálního ponoření do atmosféry.
V průběhu  projektovaní a realizace jsme nebyli omezeni v tvůrčím projevu. Většina prvků tvořících interiér bylo vytvořeno přímo pro konkretní projekt. Povedlo se nám zformovat doopravdy nádherný projekt, který vyvolává spoustu emocí a zaryje se lidem do paměti, inspiruje a fascinuje. Proto vznikl vynikající  projekt, který nás při realizaci velice bavil a obohatil nás o nové zkušenosti. 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše