12.03.2016

HOTEL BOUČEK, KROMĚŘÍŽ

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Gabriela Goldová – návrhy a realizace interiérů, www.goldovagabriela.cz

HOTEL BOUČEK, KROMĚŘÍŽ

Restaurace je navržena tak, aby se v ní cítili dobře jak vyznavači historizujících stylů, tak lidé mající v oblibě čisté linie a nové materiály. Návrhy i realizace směřovala autorka k tomu, aby v Kroměříži vznikl prostor, který by podtrhl kouzlo tohoto krásného města.

Budova hotelu Bouček se nachází na Velkém náměstí v Kroměříži v památkové zóně města, poblíž kroměřížského zámku. Součástí hotelu je i restaurace. Návrh interiérů zadal investor studiu Gabriela Goldová na konci roku 2014. Požadavkem byla studie k celkové rekonstrukci interiéru, zahrádky v podloubí, sociálního zařízení a autorský dohled nad realizací interiéru. Dalším přáním investora bylo do interiéru umístit obrazy, které jsou svými rozměry prostorově náročné – tím byl dán směr pro celkové ladění interiéru. Prostor restaurace se stal ideálním místem pro jejich stálou expozici.

Cílem rekonstrukce bylo vyřešit vlhkost stěn, což se v přední části řešilo s firmou Izozek a v zadní části SDK předsazenými stěnami. Stěny byly ošetřeny přírodní sanační omítkou Manto Plate, která izoluje, a přesto je prodyšná, vzdoruje ohni i vlhkosti. Je vhodný i pro staré a velmi vlhké budovy. Dále se muselo řešit vytápění prostor restaurace a sociálního zařízení – použit byl systém Schlueter podlahové vytápění. Aby byl prostor, který má jediný přísun denního světla z náměstí, kdy součástí domu je podloubí se zahrádkou, dostatečně prosvětlen, byla použita vhodná svítidla a dlažba.

Dispozice interiéru

Prostor je tvořen místností s klenbami – původní historická budova, ve které se vedle této místnosti nachází recepce s klenutými stropy. Do těchto prostor vedou z náměstí jediné vstupy do budovy. Dominantou přední části jsou dva velké prosklené výkladce se vstupy z recepce a zahrádky v podloubí. Zde jsou umístěny stoly se skleněnými deskami (návrh stolů Gabriela Goldová, výroba na míru) a pro docílení lehkosti celého prostoru židle s polykarbonátovými sedáky.

Sklo v kombinaci s tradičním materiálem (dřevem) umožňuje podtrhnout prostor s klenbami a také galerii obrazů. Čalouněné lavice z TONu a dřevěné obklady pak celek zútulňují. Velký bar s jednoduchými liniemi a moderním gastro vybavením se nachází ve středu restaurace. Umístění baru do středu dispozice umožňuje obsluze přehled o celém prostoru. V celé restauraci byly použity skleněné lustry od tradičního českého výrobce, společnosti Preciosa.

Další místnost je členěna dvěma pilíři. V jednom meziprostoru mezi pilířem a obvodovou zdí vznikla kancelář. Středová část je připravena pro vytvoření tabule pro větší společnost, s možností využití TV pro projekci fotografií a videí. Dostatek světla v této části restaurace zajišťuje svítící napínaný podhled od společnosti DPS a další osvětlení v LED páscích v obkladech stěn a skleněné lustry od společnosti Preciosa. Společným propojujícím prvkem obou místností restaurace jsou kromě baru také křesílka a stolky podél stěn od TONu.

Zadní prostor za barem má stěny s kvalitními vliesovými a textilními tapetami, které dotvářejí atmosféru restaurační galerie – i v této místnosti jsou umístěny obrazy. Všechny šatní a obkladové stěny byly vyrobeny na míru z dýhovaného materiálu, který doplňují masivní dřevěné židle a křesla s čalouněním a stoly od společnosti TON. V této části vznikl také koutek pro dětské hosty, který je vybaven dětským nábytkem od TONu. Útulnost zajišťuje koberec s příjemným osvětlením.

Na tuto restaurační část navazuje předsíňka sociálního zařízení, které dominuje historické zrcadlo. V celém interiéru restaurace byla použita svítidla od společnosti U1lighting z Brna. Bezfalcové dveře s klikami MT (použity v celé restauraci) a obklady byly vyrobeny a namontovány na míru od pana stolaře. Sociální zařízení je obloženo retro obklady a zrcadly v rámech (stejné jako obrazy v restauraci), tím bylo dosaženo stylového sjednocení s interiérem restaurace. Na hlavní prostory restaurace navazuje zázemí, kuchyně, sklad, šatna zaměstnanců a salonek, který se bude realizovat.

Použité materiály

V interiéru byly použity standardní dýhované, masivní materiály na obklady stěn, dveře (stolař pan Kunc Kroměříž) a stolové podnože v přední části restaurace se skleněnými deskami (firma Habresto). Dále sklo a materiály používané spíše v moderně pojatých interiérech, které mají cenné vlastnosti v gastro provozech, např. Fenix Ntm na barovou desku. Vyznačuje se antibakteriálním povrchem s vysokou odolností vůči oděru, teplu a vodě a snadnou údržbou. V neposlední řadě byla použita HPL kompaktní deska Arpa For You v dětském koutku a barové části, a to na police a oblou přední plochu baru. Oba tyto materiály dodala firma Favour.

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše