07.03.2019

KANCELÁŘE TRASK SOLUTIONS, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Ján Antal, Ing. arch. Martin Stára, spolupráce Ing. arch. Vojtěch Hasalík, STUDIO PERSPEKTIV s.r.o., www.perspektiv.cz

KANCELÁŘE TRASK SOLUTIONS, PRAHA

Interiér technologicko-konzultační společnosti Trask je výsledkem vzácné symbiozy designu, odvahy a posedlosti detailem. Vše je přiznané, nic není lež. Prostoru vévodí surové a ryzí materiály. Stěny zdobí práce nadějných českých malířů a grafiků. Pracovní zákoutí se střídají s relaxačními plochami, nechybí ani houpačka pro dospělé či koutek pro děti.

Architekti ze Studia Perspektiv stojí za designem a realizací zbrusu nových kanceláří technologicko - konzultační společnosti Trask solutions, dlouholetého inovačního partnera velkých společností a institucí.

Na začátku vyprávění byl náročný klient s vizí a odvahou, a náročná budova na pražském Pankráci s minimem rovných stěn a pravých úhlů. Na konci je zážitek, který odolává popisu, smršť surových materiálů, milionářský punk.

Snídaně je základem dne. A zdravé komunity.

Bohatá firemní kultura Trasku promluvila do mnoha důležitých rozhodnutí v průběhu projektu. Nikde se ale síla tradice a společenství neozvala s takovou razancí, jako při diskuzích o uspořádání prostoru. Konferenční sál a komunitní obývák o ploše několika čtyřpokojových bytů dává najevo, že Trask si svých zaměstnanců náležitě váží.

Studio Perspektiv ve spolupráci s českými designery z Gravelli připravilo důstojné dějiště oblíbených firemních snídaní, šestimetrový bar z betonu a železa. Nezapomnělo se ani na návštěvy. Hned u vstupu příchozí čeká ochutnávka práce s prostorem a přehlídka materiálů. Překližka, trapézový plech a drátosklo na stěnách se dramaticky a živelně rozpínají. Impozantní recepční pult z prosvětleného betonu LiCrete, šitý na míru potřebám recepčních, nenechá nikoho chladným.

Složité problémy se lépe řeší na houpačce.

Zálivy pracovních stolů se poddávají organickému tvaru budovy, navzájem jsou odděleny tabulemi na nápady. Nikdo nepracuje v izolaci. Chodba je prázdný pojem, každý intuitivně cítí, kudy se vydat. Mezi pracovními hnízdy autoři vložili místa k odpočinku, studovnu s odbornou knihovnou, focus room pro soustředěnou práci. Chcete se trochu pohoupat a probrat při tom projekt? Můžete. Zacvičit si jako na základce? Koza, švédská bedna a ribstole jsou Vám k dispozici. Jdete do práce s dítětem? Dětský koutek je za rohem.

Klasické zdi jsou minulostí. Většina zasedacích místnosti je ze dvou stran ohraničena vysokými, na míru vyráběnými skříněmi a uzavřena tabulkami drátoskla v černé mříži. Skříňové stěny dělí prostor, schovávají sloupy, slouží jako sklady - přímo tam, kde jsou zrovna potřeba. Spolupráce se ale neděje jenom za dveřmi zasedaček. Zásadní rozhodnutí se často rodí na nepravděpodobných místech. Proto nechybí vysoký stůl v březovém hájku, game room a plně vybavená tělocvična.

Nepište na sádrokarton!

Interier Trasku je výsledkem vzácné symbiozy designu, odvahy a posedlosti detailem. Vše je přiznané, nic není lež. Prostoru vévodí surové a ryzí materiály - březová překližka, velkoformátový plech, beton, sklo. Výzvou pro autory bylo uhlídat kvalitu dělicích konstrukcí z přiznaného sádrokartonu. Bylo komplikované dělníkům vysvětlit, že na povrch příčky nemůžou kreslit a psát. Stěny zdobí práce nadějných českých malířů a grafiků. Grafické řešení je dotažené do posledního piktogramu. I na zdánlivých maličkostech, jako je výběr květin, je patrné úsilí a péče. Základním kamenem udržitelnosti je totiž kvalita.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše