07.03.2019

KANCELÁŘE MEDICON, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Zdeněk Rychtařík a Ing. arch. Tomáš Maceška, VYŠEHRAD ATELIER s.r.o., www.vysehrad-atelier.cz

KANCELÁŘE MEDICON, PRAHA

Velkou výzvou pro autory interiéru bylo půdoysné řešení prostory v podobě strohého trojtraktu se středovou komunikací. Snažili se kompenzovat tato negativa a vytvořit co nejvzdušnější prostor. Ten je doplněn akustickými celoplošnými polepy, zavěšenými panely a živými zelenými stěnami.

Předmětem návrhu bylo vytvoření prostor pro administrativní část společnosti Medicon a.s., která patří mezi největší provozovatele ambulantních zařízení v Praze. Plocha o velikosti 1000 m2 je složena z oddělení vedení, back office, jednacích místností a souvisejícího zázemí. Výchozími parametry návrhu byla maximální možná tvůrčí volnost, která nám byla dána investorem a poměrně na zpracování náročný stavební prostor. Určitá náročnost řešení interiéru byla hlavně v půdorysu budovy, která má tvar úzkého trojtraktu se středovou komunikací. Nejsou zde půdorysně velké prostory ani velkorysá okna. Světlá výška je poměrně nízká, lokálně ponížená zvýšenými průvlaky nesoucí technologii o patro výše.

Návrh se tedy snaží tyto negativa kompenzovat a vytvořit co nejvíce vzdušný prostor celého provozu administrativy. Strohý pravidelný trojtrakt s předurčenou středovou komunikací byl rozehrán půdorysně ustupujícími pevnými či prosklenými stěnami a zároveň vnořenými barevnými boxy jednacích místností. Pro dosažení ideální světlé výšky byly ponechány stropní konstrukce a rozvody instalací přiznané v jejich surovém a nekrytém provedení. Tímto dochází k vytvoření částečně technicistního pojetí interiéru, který je dále podpořen vybranými materiály povrchových úprav stěn, podlah a stropů. Struktura přiznaných betonových stropních panelů je lehce zvýrazněna mléčným transparentním nátěrem, podlaha hlavních komunikačních prostor je kryta epoxidovou stěrkou, stěny jsou obloženy ocelovými plechy a překližkou. Struktura ocelových plechů, které byly leptány kyselinou, byla na místě dotvořena ručním nepravidelným broušením. Prostor je dále doplněn akustickými celoplošnými polepy a zavěšenými panely, živými zelenými stěnami a recepcemi vymodelovanými z umělého kamene. Mobiliář je vybrán především ze sortimentu firmy Herman Miller v kombinaci s dalšími výrobci a atypickým nábytkem.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše