12.03.2016

GRAN FIERRO, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Dagmar Štěpánová a Ing. arch. Katarína Varsová, FORMAFATAL, www.formafatal.cz

Finalista kategorie VEŘEJNÝ INTERIÉR I.

GRAN FIERRO, PRAHA

Argentinská restaurace Gran Fierro se nachází ve Voršilské ulici v centru Prahy, ve funkcionalistickém domě obloženém v travertinu. Ochutnat tu lze nejen kuchyni, ale díky stylovému interiéru i celkovou jihoamerickou atmosféru.

Majitel Juan Cruz Pacin pochází přímo z Buenos Aires, a jelikož žije již delší dobu v Praze, rozhodl se přenést kousek Argentiny také do srdce Evropy. Jihoamerická kuchyně, vynikající koktejly nebo večery argentinského tanga se zde mísí s barovou atmosférou, kde i DJ má své místo.

Od první schůzky s klientem po zahájení zkušebního provozu uběhly přesně tři a půl měsíce, což pochopitelně znamenalo intenzivně strávený čas pro vypracování projektu a realizaci samotnou. Vzhledem k tomu, že již v minulosti byl prostor využíván jako restaurace, tedy i zkolaudován k tomuto účelu, bylo možné celý proces nakonec stihnout v požadovaném termínu. Neméně důležitou roli sehrála i vynikající spolupráce s klientem Juanem. 

Architektky prostor koncipovaly do dvou hlavních částí, které mají různé výškové úrovně. Prosvětlené části u vstupu dominuje centrálně umístěný bar, v zadní části se rozprostírá intimnější prostor s jídelními stoly, chill-out zónou s posezením v křeslech a salónek. Současně ale v prostoru 210 m2 již od vstupu prohlédnete až do kuchyně na šéfkuchaře. Vše pak propojují dřevěné patinované stoly, policové systémy z kovového roxorového drátu a čalounění z kůže s detaily z pravých argentinských pásků.

Veškerý atypový nábytek, elharová svítidla s barevně laděným gradientem a podsvícené kravičky byly navrženy na míru. Motiv kravičky se navíc decentně propsal do grafických materiálů restaurace. Kombinace industriálních a retro prvků s nádechem Jižní Ameriky tak nechala vzniknout prostoru, který stojí za to ochutnat.

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše