07.03.2019

RESTAURACE MISTRO, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tereza Kenížová, STUDIO OLGOJ CHORCHOJ, www.olgojchorchoj.cz

RESTAURACE MISTRO, PRAHA

Zadáním investorů bylo vytvořit prostředí francouzské středomořské kavárny v centru rozvíjejících se Vršovic. Původně zu byl komerční prostor, jeho nejzásadnější prvky jsou v interiéru zachovány – oblé průchody, vysoké stropy a prostorné vitríny do pulsující Moskevské ulice.

Zadáním investorů bylo vytvořit prostředí francouzské středomořské kavárny v centru rozvíjejících se Vršovic.
Jelikož byl prostor od prvopočátku využíván komerčně, chtěli jsme zachovat jeho nejzásadnější prvky jako oblé průchody, vysoké stropy a prostorné vitríny do Moskevská. I proto jsme odhalili část původních omítek a do vitrín umístili příjemné sezení s výhledem.
Romantické prvky se zde snoubí s industriálními. Dřevěné i ocelové konstrukce se propisují v mobiliáři. Mramorová deska s hrubým sklocementovým obkladem se potkává na baru. Industriální způsob přiznaného elektrického vedení na zdech doplňuje původní odkryté výmalby. 
Závěsné lampy nad stolky jsou designem studia Olgoj Chorchoj ve spolupráci s firmou Meyto, která dodávala i židle do celého prostoru. Vše podtrhuje autorské svítidlo Sirka, umístěné nad barem.
Kuchyně je zčásti otevřená tak, aby návštěvník alespoň letmým pohledem do tohoto prostoru získal představu o tom, co se tu odehrává, ale zároveň aby nebyl provozem rušen.
 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše