04.03.2019

MODRÝ BYT U ŘEKY, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Hana Davidová, FLAT WHITE, www.flatwhite.archi

MODRÝ BYT U ŘEKY, PRAHA

Klient si nepřál v projektu bytu v Marina Island moc velké úpravy, a proto autoři navrhli jen ubourání jedné příčky, aby zvětšili a provzdušnili prostor. Kromě modré barvy je v interiéru druhým výrazným prvkem velkoformátový obklad v kuchyni s výraznou kresbou. S tímto materiálem autoři experimentovali a vyrobili drobné stolky do obývacího pokoje a na terasu.

Jedná se o byt v developerském projektu, který byl klientovi předám s dokončenými povrchy, koupelnami a dveřmi. Pro nás se jednalo o malý projekt vzhledem k zadání klienta. Klient nechtěl dělat velké stavební úpravy. Navrhli jsme pouze ubourání části příčky mezi kuchyní a vstupní chodbou. Tím vznikl větší prostor pro umístění vysokých úložných prostor jak pro kuchyni, tak ve vstupní hale vytvořil sedací niku a rozšířil se tak manipulační prostor původní chodby v příjemný obytný prostor, který se opticky zapojil do interiéru. Truhlářský prvek, který propojuje a zároveň odděluje kuchyni od chodby jsme volili ve výrazné modré barvě, která interiéru přidává hravost a stává se srdcem bytu.

Jednoduchým zásahem jsme taky obyčejné chodby vytvořili příjemný prostor, do kterého proniká světlo z hlavní obytné místnosti. Tento jev je podpořen vyfrézovanými otvory v lakovaném boku sedací niky. Světlo jimi proniká a rozehrává hru světla a stínu, zabarveného v modré barvě.

Hra se světlem se děje i v kuchyni, přestože jsme respektovali zadání klienta nezasahovat do rozvodů v betonovém stropu - proto jsou světla zavěšená na vytvořené konzoly ohraničující kuchyni a tvořící jídelní stůl ve zvýšené pozici.

Druhým výrazným prvkem v interiéru krom modré barvy je velkoformátový obklad v kuchyni s výraznou kresbou. S tímto materiálem jsme experimentovali a vyrobili i drobné stolky do obývacího pokoje a na terasu. Další použité materiály už jsou jen bílé matné prvky, navržené a vyrobené na míru. Jsou to především úložné prostory šaten a drobné nábytky.

Z kusových prvků stojí za zmínku sedačka, která byla navržena a vyrobena na míru čalouníkama. Důraz jsme kladli hlavně na detail provedení a funkčnost.

V ložnicích nemuselo dojít k žádným stavebním úpravám, pouze jsme navrhli dispozičně pohodlné šatny, které jsou částečně oddělené v bou ložnicích a doplnily kusovým nábytkem, který materiálově navazuje na celkové ladění interiéru.

           

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše