04.03.2019

HOTEL VORONĚŽ, BRNO

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jakub Zoula a tým, ZOAA, www.zoaa.cz

HOTEL VORONĚŽ, BRNO

Úkolem autorů bylo zmodernizovat budovy postavenou v brutalistickém stylu tak, aby zůstal zachován původní ráz hotelu. Proto autoři ponechali ve všech pokojích původní očištěný beton na zdi za postelí. Zařízení pokoje je účelné, praktické a vzdušné. Kovové stoličky nahrazují klasické noční stolky a konferenční stolek také odkazuje k betonu.

Hotel Voroněž: Moderní brněnský brutalismus

Voroněž, jeden z největších kongresových hotelů v Česku, vznikl v období fascinace betonem zužitkovaným jak v exteriéru, tak interiéru. Zadání klienta (OREA Hotel) znělo zmodernizovat tuto brutalistickou perlu tak, že zároveň zachováme původní syrový ráz hotelu. Proto můžeme i v novém návrhu nalézt ve všech hotelových pokojích původní očištěný beton na zdi za postelí, dokonce s přiznanými póry a prasklinami.

Z betonu je také masivní konferenční stolek ve čtecím koutku, jehož součástí je dále stylové drátěné křesílko s polstrovaným podsedákem a polštářkem v sytě hořčicové barvě. Útulné zátiší dokreslují originální svítidla z masivní mosazi, jejichž perforovaná stínidla vytvářejí příjemné světlo pro čtení. A že se jedná o skutečně osobitý prostor bez špetky romantiky, podtrhuje i velkoformátová fotografie z brněnské kostnice.

Průměrná délka pobytu hostů v hotelu Voroněž jsou 1 - 2 noci. Tomu je přizpůsobeno i zařízení pokoje, které je účelné, praktické a vzdušné. Funkci nočních stolků plní malé kovové stoličky, jejichž tvrdý dojem šikovně zjemňuje koženkové polstrování čela postele. Dřevodekor na nábytku a subtilní kovové černé konstrukce korespondují s černým svítidlem ve tvaru reflektoru v koupelně, kde se nachází i zrcadlo usazené v černém kovovém rámu. Samotná koupelna je pak obložena dvěma formáty matných bílých obkladů.

Vstupní dveře v černém matu doplňuje orientační podsvícení, které se opakuje i z boku obložení dveří a skvěle zvýrazňuje bílou reliéfní stěnu z klasické stěrky.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše