04.03.2019

PIVO KARLÍN, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jan Hájek, www.jahajekarch.cz a PORK HOUSE s.r.o., www.pivokarlin.cz

PIVO KARLÍN, PRAHA

Pivovarská restaurace se nachází v přízemí kancelářské novostavby Butterfly Karlín. Autoři se od samého začátku snažili při tvorbě interiéru propojit tuto novostavbu s karlínskou industriální historií. Do rozlohy i výšky je interiér velmi prostorný, a proto zde je přiznaná veškerá pivovarská technika, která dotváří přirozenou industriální atmosféru.

Pivovarská restaurace Pivo Karlín je v přízemí kancelářské novostavby Butterfly Karlín v Karlíně pod svahem vrchu Vítkova. Od začátku práce jsme se shodli s investorem na tom, že naší základní ambicí při tvorbě interiéru je vybudovat takové prostředí, které by vytvářelo spojnici mezi touto novostavbou a Karlínskou industriální historií. Dialog mezi korporátní současností a minulostí reprezentovanou prostředím továrny minulého a předminulého století se surovoými povrchy a s fyzickou dřinou pro nás byl vždy důležitý. Šlo také o to, ukázat, jak tento často zřejmě trudný dělnický život vyvažovala - a to zejména v Karlíně - lidová zábava po práci, o nedělích a svátcích. Je jasné a přirozené, že taková zábava je spojená s pitím piva a s jednoduchým ale chutným jídlem.

Tomuto charakteru nahrávalo i použití pivovarnické techniky. Snažili jsme se ji nijak neskrývat, naopak ji co nejvíce odhalit a ukázat takovým způsobem, aby v interiéru co nejvíce dominovala přirozená industriální krása tohoto skulpturálního zařízení. Do karet nám hrála i rozlehlostt odbytového prostoru restaurace - okolo 400 m2 v jedné místnosti - a velká výška pod stropem. Tyto skutečnosti jsme se nesnažili nijak měnit, ale spolu s použitými materiály a barvami přirozeně využít k vytvoření atmosféry průmyslové haly.

Použití materiálů se tak nabízelo samo - železo, beton, surové dřevo, přiznamé technické a technologické prvky, celkově střídmý výraz. Jen tu a tam svítí bílé kachličky jako připomínka pivovaru.

Zajímavou zkušeností bylo zapojení dodavatele interiérového zařízení z Indonésie. Pod rukama tamních řemeslníků se navrhované technicistní detaily často měnily v exotické etno.  Takto vzniklé ztráty v překladu  nakonech svým způsobem přispívají k oživení celku, ke zmatení architekta, investora i hostů a ke vzniku překvapivých detailů, na které bychom pravděpodobně nikdy sami nepřišli.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše