04.03.2019

CHATEAU CLARA FUTURA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Barbora Škorpilová, MIMOLIMIT s.r.o., www.mimolimit.cz, spolupráce Oldřich Hájek, SHA-ŠAFER HÁJEK ARCHITEKTI s.r.o., www.sha.cz

Vítěz kategorie Cena novinářů

CHATEAU CLARA FUTURA

Autoři projektu přijali výzvu oživit historické prostory, vrátit jim původní hodnotu a obohatit je o prvky moderní soudobé architektury. V budově zámeckého objektu je umístěn hotel. Unikátní prostor bývalého nádvoří zámku byl zastřešen, což umožnilo využít tuto část jako hotelové lobby s recepcí, barem a společenským prostorem.

Motto rekonstrukce zámku i návrhu interiéru: Pozitivní napětí mezi starým a novým, mezi poselstvím předků a naším soudobým přínosem. Výzva oživit historické prostory, vrátit jim původní hodnotu a obohatit je o prvky moderní soudobé architektury. 

Hotel Clara Futura je umístěn do historické budovy arcibiskupského zámku, stojícího v zámeckém parku v Dolních Břežanech. Původní měšťanská tvrz z počátku 14 století, zásadně přestavěná v renesanční době, doznala později dalších úprav raně barokní éry. Do sklonku 18. století lze datovat výraznou přestavbu, která dala zámku dodnes dochované hmotové i dispoziční uspořádání. Kolem roku 1890 byla dle návrhu architekta Rösnera postavena zámecká kaple. Novorenesanční úpravy východního křídla s arkádami a úpravy interiérů s dochovanými dveřmi a parketovými podlahami jsou poslední hodnotnou historickou etapou úprav zámku. 

V budově zámeckého objetu jsou umístěny všechny funkce hotelu. Unikátní prostor bývalého nádvoří zámku byl zastřešen vloženou skleněnou subtilní "stanovou" střechou, umístěnou nad úroveň korunní římsy. Toto řešení umožnilo využít unikátní prostor nádvoří jako hotelové lobby s recepcí, lobby barem, společenským prostorem, navazujícím na restauraci hotelu. Restaurace má kapacitu 80 míst a díky interiérovému návrhu nabízí menší či větší prostory s různým charakterem prostředí. Je přímo propojena terasou se zahrádkou s obnoveným zámeckým parkem. Obnovené otevřené ochozy kolem atria hotelu jsou hlavní přístupové komunikace k pokojům. Nový skleněný panoramatický výtah, vložený do atria propojuje jednotlivé úrovně a nenarušuje stávající historické konstrukce zámku.  

1. a 2. patro zámku nabízí ubytování ve dvaceti osmi dvoulůžkových pokojích různého standardu. Nejvýznamnější pokoje jsou svatební apartmán s obnovenými nástěnnými malbami původní zámecké kaple. Dále pak arcibiskupský apartmán a salónek s původním malovaným stropem. Podkrovní prostory jsou využity pro menší pokoje ale s podobným standardem jako v nižších podlažích. Celkem disponuje hotel 40ti pokoji. Vybavení hotelu doplňuje několik salonků, kde interiér citlivě doplňuje původní, většinou zaklenuté prostory.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše