12.03.2016

APARTMÁN VE ŠPINDL. MLÝNĚ

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Gabriela Soušek Pojerová, Ing. Jan Janeček, ORIGAM STUDIO a DIZEN DESIGN, s. r. o., www.origam.cz, www.dizen.cz

APARTMÁN VE ŠPINDL. MLÝNĚ

Pro originální apartmán zvolili autoři koncept s názvem „stěny jako mapa“. Vznikl přírodně laděný interiér inspirovaný krajinou kolem Špindlerova Mlýna v topologické mapě, s příjemnou atmosférou a intimním rozdělením jednotlivých zón.

Zadáním ze strany investora bylo navrhnout originální interiér apartmánu pro 2+2 osoby, důraz byl kladen na intimní oddělení zón bez možnosti stavebních úprav, rovněž bylo důležité vyřešit dostatečně úložné prostory. Pokoj je velký 28 m2 se vstupem na terasu, zádveří má plochu 6,5 m2 se vstupem do koupelny, pokoje a hlavní chodby domu.

Co se týká použitých materiálů, zvolili autoři přírodní dub (vosk), bílý laminát (lesk) a šedé textilie. Architektonicko-grafický koncept autorů zněl „stěny jako mapa“. Inspirací byla krajina kolem Špindlerova Mlýna v topologické mapě, respektive vrstevnicích. Koncept pracuje se stěnami jako s optickým dělením prostoru na části vaření, spaní, úložné prostory, atd.

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše