03.03.2019

KAVÁRNA KOVÁRNA, ČELADNÁ

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Romana Mališ Bílková, RMBA, www.rmba.cz

KAVÁRNA KOVÁRNA, ČELADNÁ

K původním 50 m2 v historické části bylo v novém křídle dostavěno dalších 100 m2 plochy. Sto let staré cihly diktují základní výraz interiéru a spolu s kovovými prvky vytváří industriální nádech stavby. Ateliér je od kavárny oddělen roxorovou stěnou. Projekt interiéru Kovárny měl být pravdivý, materiálově jasný a jednoduchý, cílem bylo vytvořit místo, kde hostům bude dobře.

Pokud je architekt zároveň investorem pohled na interiér dostane další rozměr.

Sto let stará cihlová budova kovárny, zrekonstruována na kavárnu a dostavěna o nové moderní křídlo, a interiér, který spojuje současnost s historií.

50m2 veliký prostor historické části, 100m2 plochy nového křídla.

Původní část je jak v exteriéru, tak interiéru, tvořena cihlami. Původní sto let staré cihly diktují základní výraz interiéru a spolu s kovovými prvky(které ke kovárně patří) vytváří mírně industriální nádech stavby.

Prostor je otevřen přes dvě podlaží do krovu, a tato třetí dimenze výšky je zdůrazňována dalšími prvky – vysokým prosklením u vstupu, a dominantním zrcadlem v protilehlém štítě budovy.

Použité materiály jsou jednoduché, minimalistické –  cihla, beton, kov, smrkové dřevo z původního krovu a smrková překližka.

Nové křídlo je umístěno kolmo na starou část, výrazně dlouhý objekt je orientován na přilehlou louku, prosklením spojený s exteriérem.

Propojení původního prostoru s novou částí je kovovým portálem, do něhož je zasazena krbová vložka (oheň, živel, který ke kovárně patří).

Nové křídlo si zakládá na průhledech do exteriéru, přírody a okolních hor.

Hlavní plochy interiéru jsou tvořeny přímo konstrukčními prvky – podlaha je leštěná betonová stěrka,strop smrkovými trámy s bedněním ze smrkové překližky a nadkrokevní izolací.

Oddělení ateliéru od kavárny je pomocí ocelové roxolové stěny s oboustrannými úložnými boxy z ocelového plechu a smrkové překližky.

Stoly jsou originály – masivní dřevěné desky a kovové podnože s nastavitelnou výškou ( jednoduše jde udělat z nízkých stolů stoly barové a úplně tak změnit atmosféru kavárny) a jsou doplněny mixem židlí – materiály, tvary i barvy rozbíjí jednotvárnost a dávají hostu možnost si vybrat. Sezení u dlouhého stolu a jeho sociální aspekt sbližování je faktor stejně důležitý jako jeho design.

Svítidla Flos Aim dovolují scénu až divadelně nasvítit.

Toalety v minimalistickém  duchu, betonová stěrka, kovové police pod umyvadly, kruhové tvary zařizovacích předmětů i zrcadel.

Projekt interiéru Kovárny měl být v prvé řadě pravdivý, materiálově jasný a jednoduchý. Měl odrážet konstrukci i funkci. Chtěli jsme vytvořit místo, kde je hostům dobře, design je až druhá věc, kterou si uvědomí.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše