03.03.2019

CYKLISTICKÝ KLUB BIKECLINIC CAFÉ

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jana Šimánková a Ing. arch. Radka Bartošová, MIO ARCHITECTS s.r.o., www.mioarchitects.cz

CYKLISTICKÝ KLUB BIKECLINIC CAFÉ

Zadáním projektu bylo vytvořit v budově bývalé Jednoty cyklistický obchod s kavárnou. Jedna z částí v hlavním prostoru posloužila jako prostor, kde vzniklo nové bistro. Interiér kombinuje přírodní materiály s industriálním vybavením. Kola jsou zavěšená na stěnách na lomených policích a ve volném prostoru jsou nainstalována na kamenech.

Zadáním projektu bylo vytvořit cyklistický obchod s kavárnou v budově bývalé jednoty. Investor je zkušený v provozu cyklistických obchodů a tudíž chtěl zákazníkům umožnit trávit čas při nákupu sportovního vybavení nebo po tréninku, v příjemném prostředí s kvalitními službami.

Díky dispozici obchodu byl prostor na nový způsob využití v podstatě ideální a nemuseli jsme navrhovat žádné velké dispoziční změny. Hlavní prostor je dělen na tři části. Dvě jsou věnované prostoru obchodu s jízdními koly a cyklistickým vybavením a poslední část je vytvořena jako kavárna resp. Bistro. Z této části je přístupná chodba, na kterou navazují zázemí provozu. Zákazník zde může využívat sprchy a šatny před nebo po vyjížďce. Dále je zde přístup do hygienického zázemí pro celý provoz. Při průchodu dlouhou chodbou však návštěvníka provází nástěnná grafika s cyklo příběhem od ilustrátorů Tomski a Polanski.

Celý koncept interiéru Bikeclinic Café je navržen v souzení s přírodou v kombinaci s industriálním vybavením. Z velké části je zde použito masivní dubové dřevo, které na podkladu černé barvy a betonových ploch dává zákazníkovi pocit útulnosti. Atypické prvky kombinují ocelovou konstrukci s dřevěnou výplní a jsou navrženy pro konkrétní vystavované zboží. Neméně důležitou roli zde hraje osvětlení, které musí být funkční a umožňující nasvětlení vystavených kol a vybavení. Liniové osvětlení doplňují industriální lustry a zářivky, které nasvětlují prostor baru a pokladny a odlišují se tak od ostatního vybavení. Hlavním prvkem v prostoru jsou však plochy pro vystavování jízdních kol, které v našem interiéru kombinují nástěnné police lomené ve tvaru hor nebo podstavce s kamenivem umístěné ve volném prostoru, aby zákazník mohl kolo obhlížet ze všech stran.  

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše