03.03.2019

SCHODY HOME BAR, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Roman Vrtiška a Vladimír Žák, VRTIŠKA·ŽÁK, www.vrtiskazak.com a SCHODYDY s.r.o.

SCHODY HOME BAR, PRAHA

V přízemí barokního domu na Zámeckých schodech pod Pražským hradem byl otevřen nový rodinný bar. Autoři při návrhu interiéru kladli důraz na původní historické prvky a dobové detaily. V domě objevili původní šestiúhelníkovou dlažbu, která se stala dominantou celého prostoru. Dominantou prostor je bar orientovaný směrem k hostům jako domácí kuchyně.

Tento rodinný bar se nachází na Zámeckých schodech pod pražským hradem. Je situován v přízemí barokního domu v soukromém vlastnictví rodiny majitele baru.
V době, kdy jsme byli klientem osloveni byl prostor v nutnosti rekonstrukce.
Design interiéru rodinného podniku Schody Home Bar byl vytvářen s akcentem na původní historické prvky, zachování dobových detailů a kvality místa. V domě jsme objevili původní šestiúhelníkovou dlažbu, která se následně stala dominantou celého prostoru. Vytvořili jsme z ní abstraktní mozaiku vycházející z motivu barokního zátiší s jídlem a pitím.
Tento motiv pak prochází celým prostorem v podobě podlahy a v místech hlavní místnosti tvoří zároveň dekoraci v lunetě. Ostatní stěny jsou, z důvodu respektu k místu a také k nutnosti mohutné opravy kleneb, nataženy, metodou stěrkování, hrubozrnným štukem.
Dominantou prostor je bar orientovaný směrem k hostům jako domácí kuchyně. Nevzniká tak přirozená bariéra, ale host i personál zůstávají na jedné straně. Podporuje se tím i domácí atmosféra baru. Jeho součástí je také mobilní element pro snažší obsluhu prostor při míchání drinků a okénkový prodej.
Vše je doplněno kvalitním dubovým nábytkem od české firmy TON, atypickou lavicí a skleněnými závesnými svítidly, svěšenými z jednoho místa uprostřed klenby, kde se nacházel původní přívod elektřiny.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše