12.03.2016

KAVÁRNA IF CAFE, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Jan Ševěček, AVANERO, s. r. o., www.avanero.cz a IF CAFE, s. r. o., www.ivetafabesova.cz

KAVÁRNA IF CAFE, PRAHA

Hlavním cílem autorů i investorů bylo maximální využití prostoru a vytvoření útulného světlého interiéru, ve kterém budou použity přírodní čisté prvky, jako je dřevo, kov a kámen. Vzniknout měl prostor, ve kterém by se lidé cítili jako doma. Důraz byl také kladen na vysoce kvalitní osvětlení.

Technické součásti kavárny jsme se snažili umístit tak, aby co nejméně ovlivňovaly čistotu prostoru. Kavárna je velmi specifická tím, že jejím „srdcem“ je otevřená výroba. Tedy prosklená výroba, kde zákazníci mohou koukat cukrářům přímo pod ruce a vidět, jak se dortík, který zrovna konzumují, připravuje. Tím se opět navozuje rodinná atmosféra a naším zákazníkům jsme blíž.

Ve výrobě i v samotné kavárně jsme použili barevnou mozaikovou dlažbu. Oproti bílé, která se běžně ve výrobnách používá, jsme docílili sladěného interiéru. Výroba je součástí prostoru a vytváří atmosféru. Pro osvětlení byly vybrány reflektory na rampách, volně visící designové žárovky (vintage) a vintage nástěnné lampy.

Celý interiér je navržen v teplých pastelových barvách. V prostoru je několik typů sezení od lavicového s polstrovanými polštáři po vintage židle typu Vitra. Stoly jsme zvolili z masivního dřeva na litinových podstavcích. Na podlaze je použito parketové dřevo v kombinaci s mozaikovou dlažbou (Azulej Mutina).

Barová část je tvořena dvěma vitrínami, které jsou obložené do světle modrého kazetového dřeva. Jedna je umístěna v bočním okně, a láká tak zákazníky, druhá je umístěna hned u vchodu, takže barevné produkty vítají zákazníky hned při příchodu.

Bar je tvořen nerezovými stoly, opláštěnými do stejného dřeva jako vitríny, a policovým systémem z masivního dřeva a litinových konstrukcí.

Celý prostor byl navržen na klíč firmou Cierreesse, která také veškerý nábytek a zařízení sama vyrábí.

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše