01.03.2019

RODINNÝ DŮM NOVÝ VESTEC

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavel Horák a Ing. arch. Hana Bartoňová, PRODESI, v.o.s., www.prodesi.cz a DOMESI, s.r.o., www.domesi.cz

RODINNÝ DŮM NOVÝ VESTEC

Přáním mladé rodiny se dvěma malými dětmi bylo zdravé bydlení v přízemním domě s neokázalou architekturou a s použitím přírodních materiálů. Prostor je z praktických důvodů rozdělen na denní část a klidovou část. Obytný prostor je propojen s venkovní terasou. V interiéru dominují odstíny antracitové barvy v kontrastu s přírodními dřevěnými stěnami.

Přáním investorů – mladých manželů s dvěmi malými dětmi – bylo zdravé bydlení v přízemním domě s neokázalou architekturou a použitím přírodních materiálů. Interiér vznikl z velké části již samotnou výstavbou domu z lepených dřevěných panel ů NOVATOP s interiérovou pohledovou kvalitou. Konfigurace dispozice je koncipovaná v skladbě vstup/zázemí – denní část – klidová zóna. Obytný prostor, který je tvořen kuchyní, jídelnou a odpočinkovou částí, je propojen se zahradou velkým prosklením k pobytové terase a orientován na západ. Od obytného prostoru vede domem chodba, ze které jsou vstupy do všech dalších místností klidného traktu. Charakter interiéru domu utváří zásadním způsobem přírodní dřevěný vzhled stěn z panelů Novatop. Koncept řešení interiéru je založen na integraci všech úložných prostor do vstavěných skříní a nik, které se fyzicky i opticky ztrácí v dřevěných stěnách. Barevný kontrast skýtají hlavné funkční prvky v obývacím prostoru z lakované MDF v antracitové a černé barvě, které korespondují s barevností orámování prosklení.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše