01.03.2019

RODINNÝ DŮM NOVÝ VESTEC

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavel Horák a Ing. arch. Hana Bartoňová, PRODESI, v.o.s., www.prodesi.cz a DOMESI, s.r.o., www.domesi.cz

RODINNÝ DŮM NOVÝ VESTEC

Přáním mladé rodiny se dvěma malými dětmi bylo zdravé bydlení v přízemním domě s neokázalou architekturou a s použitím přírodních materiálů. Prostor je z praktických důvodů rozdělen na denní část a klidovou část. Obytný prostor je propojen s venkovní terasou. V interiéru dominují odstíny antracitové barvy v kontrastu s přírodními dřevěnými stěnami.

Přáním investorů – mladých manželů s dvěmi malými dětmi – bylo zdravé bydlení v přízemním domě s neokázalou architekturou a použitím přírodních materiálů. Interiér vznikl z velké části již samotnou výstavbou domu z lepených dřevěných panel ů NOVATOP s interiérovou pohledovou kvalitou. Konfigurace dispozice je koncipovaná v skladbě vstup/zázemí – denní část – klidová zóna. Obytný prostor, který je tvořen kuchyní, jídelnou a odpočinkovou částí, je propojen se zahradou velkým prosklením k pobytové terase a orientován na západ. Od obytného prostoru vede domem chodba, ze které jsou vstupy do všech dalších místností klidného traktu. Charakter interiéru domu utváří zásadním způsobem přírodní dřevěný vzhled stěn z panelů Novatop. Koncept řešení interiéru je založen na integraci všech úložných prostor do vstavěných skříní a nik, které se fyzicky i opticky ztrácí v dřevěných stěnách. Barevný kontrast skýtají hlavné funkční prvky v obývacím prostoru z lakované MDF v antracitové a černé barvě, které korespondují s barevností orámování prosklení.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše