01.03.2019

PŘÍBĚHY POKOJŮ V MARINA ISLAND

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Jan Tomáš Cieśla, ARCHICRAFT s.r.o., www.archicraft.cz

Finalista kategorie Novostavba

PŘÍBĚHY POKOJŮ V MARINA ISLAND

Návrh interiéru vznikl jako vzorový byt pro investora, který nechal autorům naprosto volnou ruku. Ti navrhli ke každému pokoji jeho příběh a poté je spředli do jednoho celku. Každé téma dostalo vlastní barvu a místnost, inspiraci vnesla samotná funkce místnosti. Největší výzvou pro autory bylo použití nábytkových boxů na skleněné stěně.

Investor měl v úvodním zadání zájem o vybavení bytu pro další propagaci projektu Marina Island. Návrh tedy vznikal jako jakýsi vzorový byt, který ukáže možnosti zařízení bytů v o tomto projektu. Neobvyklý byl přístup klienta – měli jsme zcela volnou ruku jak nad výtvarným, tak nad technickým řešením interiéru.

Byt je velikosti 4+kk, cca 120 m² se 17m² terasou, dispozice byla již architektem developera vhodně rozdělena na denní a noční zónu. Stropy mají nadstandardní výšku 2,8m, bylo tedy možné si pohrát i s výškovým členěním prostor.

Tento byt se stal ojedinělým hlavně tím, že jsme každému pokoji navrhli jeho příběh a ty jsme poté spředli do jednoho celku. Experimentování s barvami, texturami a konstrukcemi dalo vyniknout povídce o moři, románu o řece a pohádce o lesu. Každé téma dostalo vlastní barvu a místnost, inspiraci vnesla samotná funkce místnosti, cílem bylo vyvolat kladné emoce.

Základem bylo sladění barev různých povrchů, prioritu při určení dostaly materiály, ve kterých není taková barevná rozmanitost tj látky a kovy. Na ně navázal výběr odstínů laků (nábytek) a nátěrů (sádrokartonové konstrukce a omítky). Ke každému odstínu se hledal komplementární odstín pro doplňky, zvolena byla neutrální bílá, kartáčovaná mosaz a leštěná měď. U kuchyně byla mosaz ještě patinovaná přímo u rakouského výrobce, který se na povrchové úpravy kovů na kuchyních specializuje a umí vytvořit jak dokonalý povrch, tak i pěkné detaily provedení. Na pracovní desku jsme zvolili keramiku, která svým dekorem doplňovala mramorovou desku na konferenčním stolku. Mobiliář byl vybírán převážně u skandinávských výrobců.

Největší výzvou bylo použití nábytkových boxů na skleněné stěně. Cílem bylo vytvořit odlehčený paraván, ale zároveň ho využít jako úložný prostor na drobné předměty. Ve spolupráci s technicky zdatným dodavatelem se výsledek podařil. Za originální považujeme řešení ložnice, kdy se vestavbou šatních skříní a snížením podhledu zcela změnil charakter původně jednoho prostoru. Postel „obaluje“ tmavá schránka a dodává tak místnosti uklidňující atmosféru.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše