28.02.2019

SOU100, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Luka Križek, IO STUDIO, s.r.o., www.iostudio.cz

SOU100, PRAHA

Nová žižkovská restaurace má velmi moderní a útulný interiér. V prostoru je použito hodně přírodních materiálů. Barevné tóny použité v interiéru vycházejí z barevnosti piva a zabarvují celý prostor do okrově žluté. Vtipným detailem jsou motivy přepravních bedýnek a skleněné paravány evokující plášť půllitru.

Přáním klienta bylo navrhnout originální interiér restaurace. Výrazně zapamatovatelný a flexibilní koncept, na jehož základě by mohl vybudovat vlastní životaschopný řetězec, který by dále mohl aplikovat po celé ČR.

Zadáním bylo vytvořit interier, který by ladil s vytříbeností tradiční české  gastronomie  a vysokou kvalitou českého piva a společně s chutovým požitkem si zákazník odnesl i estetický prožitek z originálně navrženého prostoru.

V prostoru jsou použité přírodní materiály. V návrhu mobiliáře jsou zapracovány historické tradiční technologické postupy a povrchové úpravy.

Přestože celkový vzhled prostoru působí moderně až minimalisticky, útulná nálada je docílena množstvým řemeslných detailů společně se zvolenou barevnou a materiálovou paletou. Záměrná strohost dovoluje vyniknout gastronomické brilantnosti. Barevnost vychází z přirozené podstaty použitých materiálů. Medově zabarvnené dubové dřevo, oranžovohnědá kůže, černě brynýrovaná ocel, teple šedivý odstín stěn, bílé teraco a především žlutohnědě zabarvené skleněné reliefy vycházející z barevnosti piva, které celý prostor zabarvují do okrově žluté.

Prvním místem kde je koncept představen se stal pražský Žižkov. Jedná se o velmi atypický dvoupodlažní prostor v činžovním domě z konce 19. století. Kuchyně, zázemí a sociální zařízení pro hosty jsou umístěny v 1PP v prostorách původně sloužících jako sklep a samotný prostor restaurace se nachází v 1NP, a je přístupný ze Štítného ulice. Prostor restaurace je dispozičně složitý, nebot' vznikl probouráním několika stěn a sloučením dvou bytových jednotek a obchodu. Díky konstrukčním a výškovým změnám byl prostor velmi limitován a je tak řešen ve dvou výškových úrovních.

Z tohoto omezení se stala přednost a vstupní prostor foyer je tak obohacen dvěma atypicky řešenými prefabrikovanými schodišti z bílého teraca. Bílé teraco je rovněž použité na hlavních komunikačních plochác, zbylé podlahy jsou řešeny z dubových prken. Ve vstupním foyer je umístěno rovněž schodiště třetí vedoucí do technického zázemí restarace a k sociálnímu zařízení pro hosty. Distribuce jidla je zajištěna z 1PP do 1NP pomocí gastrovýtahu.

Nábytek je pro tento prostor individuálně navržený a je vyroben pouze z přírodních materiálů. Stoly jsou vyrobené z masivního dubu a jsou obohaceny o zámečnické detaily řešené v brynýrované oceli. Lavice jsou řešené jako dřevěné s čalouněnými opěráky z brašnářské kůže a s výrazným prošitím. Nosiče světel jsou vyrobené z dubových hranůlků spojovaných atypicky řešeným prvkem z brynýrované ocele.

Humorným odkazem inspirovaným pivní kulturou jsou stylizované bedýnky, kterými jsou vtipně obloženy stěny restaurace a plochy výčepu. Plastické skleněné paravány inspirované pláštěm pulitru zabarvují prostor okrovou barvou a vnášejí do interiéru teplý element. Staly se klíčovým výtvarným prvkem celého interiéru.

Židle jsou jediným konfekčním mobiliáře vyrobeným společností TON.

Při návštěvě restaurace zažijete jedinečnou atmosféru popírající hranice mezi architekturou a gastronomií splývající zde v jeden neodlučitelný harmonický celek

 

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše