28.02.2019

ESCOBAR BURGERS, DOLNÝ KUBÍN

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Jakub Kiska a Ivana Adamcová, www.feelstudio.sk a ALCAL s.r.o., www.escobarburgers.sk 

ESCOBAR BURGERS, DOLNÝ KUBÍN

Autoři navrhli interiér tak, aby vytvořili pro zákazníky příjemné s nevšední posezení při dobrém jídle. Na přání investora zachovali industriální charakter prostoru administrativní budovy, který doplnili výraznými barevnými kombinacemi. Cihlové stěny propojují interiér s exteriérem, který má cihlový obklad. Stylové kožené sezení podtrhuje celý koncept.

Návrh interiéru Escobaru je velmi osobitý svým industriálním charakterem. Cílem návrhu bylo dosáhnout ikonicky příjemné a nevšední posezení u dobrého jídla. Požadavky ze strany investora, byly hlavně zachovat nosné konstrukce skeletu stavby, syrové materiály ve výrazných barevných kombinacích, které reprezentují požadavky odlišit se od klasických standardů a vytvořit něco více v duchu "dobových industriálních prostorů". Ocelový skelet administrativní budovy byl přiznán a barevně odlišen sytou červenou. Stěny a strop dostaly černou barvu. Na stropě zůstaly přiznány i minerální pásy zateplení. Podlaha byla zrealizována v šedé barvě za použití vinylových čtverců s dojmem opotřebení. Teplo v interiéru dotvářejí lampy se žlutým světlem a žárovky se stmíváním s možností volby intenzity podle nálady. Cihlové zdi propojují exteriér s interiérem, protože celá fasáda je obložena cihlovým obkladem. (Projekt Lucenková Dolný Kubín od firmy B & L).

V rámci doplnění světla do interiéru byli naistalovány led pásy v drážkách ocelových nosníků, aby se nepoškozoval strop s minerálními panely. Podnože stolů jsou vyrobeny z roxorů a svařené v mírném úhlu směrem ven. Na stolní pláty jsou použity mdf desky olepené dřevěnou lakovanou dýhou se spojovanou kresbou. Světlé textilní lavice májí opěradla vytvořena z jednotlivých lupenů, které vytváří jeden celek. Bar je obložen dřevěnými deskami, které jsou olepeny dýhou se skládaným vyfrézovaným šípovým vzorem. Použitá barva je černá, zlatý odstín byl docílen lakovaným dubem. Regálová konstrukce za barem odpovídající potřebné kapacitě baru je svařena z jeklů na požadovaný rozměr. Všechny doplňkové části stavby jako vytápění - radiátory jsou nalakované černou barvou. Sezení: střídají se koženkové hnědá a černá long křesla s kovovými černými a červenými židlemi.

Interiér o velikosti cca 100 m2 se nachází v přízemí administrativní budovy "Lucenková" v Dolním Kubíně. Prostor slouží jako restaurace a bar.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše