28.02.2019

RESTAURACE LÉKÁRNA, PLZEŇ

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Vít Spálenský, FLAT&HOUSE, www.flatandhouse.cz a U ČERNÉHO ORLA PLZEŇ s.r.o., www.hospodalekarna.cz

RESTAURACE LÉKÁRNA, PLZEŇ

V tomto historickém domě v centru Plzně ještě nedávno bývala prodejna a vinotéka s kuchyní a celodenním provozem. Prostor se skládá ze dvou propojených částí - šenku s dynamickým provozem a restaurace s příjemnou atmosférou. V 18. a 19. století zde sídlila nejznámější plzeňská lékárna U černého orla, která dala název nejen restauraci, ale i společnosti.

Původně byly prostory navrženy jako prodejna se zázemím (jižní část objektu A) a vinotéka se zázemím menší kuchyně a celodenním provozem (objekt C).

Nově mají být oba prostory propojeny 'krčkem' pod historickým původním schodištěm objektu A do jednoho provozu. Návrh částečně (spíše ideově) přiřazuje prostoru dvě funkce jednak hospodu, která se bude nacházet v objektu A a restauraci, která je v objektu C. Rozdělení vychází z fungování provozu. Hospoda, která je více dynamická, kde se spíše stojí a kde se počítá s větší fluktuací osazenstva je blíže ulici, více na očích. Restaurace kde je naopak požadován větší klid, kde osazenstvo se mění pomalu je umístěna blíže dvoraně stranou ruchu ulice. Zároveň je však restaurace umístěna blíže kuchyni a samotnému provozu. Stejně tak je hospoda blíže ulici ze které se předpokládá zásobení pivem.

Pivo je skladováno tankovou technologií, která zahrnuje jednak dva tanky v prostoru hospody a jednak tankovnu v 1.PP objektu C. Tankovna v 1.PP je soubor výčepní technologie, jako je chladící box, chladící agregáty, tlakové nádoby atd. Propojení pythony a chladivem je mezi jednotlivými výčepy, tankem a tankovnou. Zásobení bude probíhat skrze ventil ve výčepu části hospody blíže ulici. Zároveň se však počítá se zanášením pivních sudů skrze průjezd a skladování v chladícím boxu tankovny.

Kuchyně je umístěna ve východní části objektu C, blíže parkování ve vnitrobloku, kde může být po domluvě umožněno krátkodobější parkování nutné pro zásobení kuchyně. Příprava potravin bude probíhat pouze v samotné kuchyni. Dlouhodobější zásobárna, což jsou chladící boxy, mrazáky a regály je pak umístěna v části objektu B. Přístup do zásobárny kuchyně je skrze dvoranu.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše