27.02.2019

RESTAURACE SPECIÁL, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Mgr. Denise Courné Glozová, RESTAURACE SPECIÁL, www.restauracespecial.cz, spolupráce Ing. arch. Adam Slabý

RESTAURACE SPECIÁL, PRAHA

Zastaralý prostor původní restaurace změnila majitelka ve spolupráci s architektem tak, aby vzniklo zázemí pro moderní restauraci. Zachovali původní dispozici a prvky barokního domu na Starém Městě. Dominantou vstupního prostoru je osm metrů dlouhý oplechovaný dřevěný bar. Původní židle byly nově nalakovány a našly své uplatnění v historickém prostoru.

Zastaralý prostor původní restaurace změnila majitelka Denise Courné Glozová ve spolupráci s architektem Ing. Arch Adam Slabý.

Limity přízemí barokního domu na pražském Starém Městě autoři akceptovali včetně zachování dispozice a citlivě je při zachování původních prvků proměnili v prvotřídní základnu pro moderní restauraci.

Dominantou vstupního prostoru je 8 metrů dlouhý bar. Výrazné měděné oplechování dává původnímu dřevěnému baru dokonalou ochranu, vytváří vizuální připomínku pivovarských technologií a komunikuje tak zaměření restaurace na kvalitní pivo.

Jednoduché obložení prostoru za barem světlým keramickým obkladem dává vyniknout pestré nabídce alkoholu. Barevné lahve jsou v tomto prostoru rafinovanou ale přirozenou dekorací.

Zemité barvy se dál z přední části promítají i do zbytku interiéru. Kombinace bílých zdí a cementové šedé stěrky vytváří pocit čistoty a dodává klasickému interiéru moderní look.  Výrazné nápisy SPECIÁL rafinované stojany na pivní sklo, a velká zrcadla jsou pak pouze jemným dopňkem prostoru.

Původní kavárenské stolečky nechala majitelka obrousit a namořit stejnou barvou jako nový dubový stůl, který vévodí druhé části restaurace.

Majitelka spolu s architektem vás zvou kromě piva SPECIÁL i na skvělé pokrmy šéfkuchaře Petra Lísky!

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše