27.02.2019

INTERCONTINENTAL PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. David Chromík, Ing. arch. Lenka Chromíková, Ing. arch. Petr Vojáček, Ing. arch. Dagmar Andělová, Ing. arch. Žaneta Mlodziková, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz

INTERCONTINENTAL PRAHA

V rámci mezinárodní architektonické soutěže na rekonstrukci pokojů a společných chodeb vznikly vzorové pokoje ve stylu nevtíravého luxusu a nadčasového stylu tak, aby byly pohodlné pro hosty. Autoři uplatnili v interiéru odkaz čeké sklářské tradice na skleněných obkladových panelech spolu s originálními svítidly.

Ikonický Hotel InterContinental má mimořádnou polohu na břehu Vltavy, nedaleko Staroměstského náměstí a v blízkosti butiků slavné Pařížské ulice. Hotel byl postaven začátkem sedmdesátých let minulého století ve výrazném brutalistním stylu, na interiérech se podíleli výrazné osobnosti umění a architektury. Umělecká díla, artefakty a hodnotné detaily jsou ve společných prostorách doteď viditelné. V devadesátých letech prošla ubytovací část necitlivou rekonstrukcí.

Náš ateliér CAMA Architekti byl vyzván do mezinárodní architektonické soutěže na rekonstrukci interiérů pokojů a společných chodeb. Majitelé a operátor hotelu InterContinental si přáli interiéry pojmout ve stylu nevtíravého moderního luxusu, nadčasově, tak, aby se hosté cítili domácky a pohodlně. Ve vítězném návrhu do soutěže v roce 2018 jsme vycházeli z výrazu celé stavby a z výtvarných detailů fasád. V interiéru jsme se pokusili tak jako původní autoři uplatnit odkaz české sklářské tradice na skleněných obkladových panelech spolu s originálními svítidly. Tradičního výrazu jsme docílili použitím nábytku z ořechové dýhy s mosaznými detaily, pečlivým výběrem textilií a tapet a pro hotel na míru navrženým kobercem. Pro záhlaví postele je použito kožené čalounění prošité podle původního betonového reliéfu na vstupní fasádě.  Společné chodby jsou v měkkých zemitých a tmavých tónech s tlumeným osvětlením, s výrazným orientačním systémem v přírodní mosazi a ve výtahových lobby doplněné o originální textilní panely českých výtvarnic z ateliéru Geometr.

V průběhu roku se nám podařilo vyprojektování všech 372 pokojů. Vybraný dodavatel Mobilier Group úspěšně zrealizoval vzorové pokoje. Koncem roku hotel změnil majitele a celková rekonstrukce byla pozastavena.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše