27.02.2019

INTERCONTINENTAL PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. David Chromík, Ing. arch. Lenka Chromíková, Ing. arch. Petr Vojáček, Ing. arch. Dagmar Andělová, Ing. arch. Žaneta Mlodziková, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz

INTERCONTINENTAL PRAHA

V rámci mezinárodní architektonické soutěže na rekonstrukci pokojů a společných chodeb vznikly vzorové pokoje ve stylu nevtíravého luxusu a nadčasového stylu tak, aby byly pohodlné pro hosty. Autoři uplatnili v interiéru odkaz čeké sklářské tradice na skleněných obkladových panelech spolu s originálními svítidly.

Ikonický Hotel InterContinental má mimořádnou polohu na břehu Vltavy, nedaleko Staroměstského náměstí a v blízkosti butiků slavné Pařížské ulice. Hotel byl postaven začátkem sedmdesátých let minulého století ve výrazném brutalistním stylu, na interiérech se podíleli výrazné osobnosti umění a architektury. Umělecká díla, artefakty a hodnotné detaily jsou ve společných prostorách doteď viditelné. V devadesátých letech prošla ubytovací část necitlivou rekonstrukcí.

Náš ateliér CAMA Architekti byl vyzván do mezinárodní architektonické soutěže na rekonstrukci interiérů pokojů a společných chodeb. Majitelé a operátor hotelu InterContinental si přáli interiéry pojmout ve stylu nevtíravého moderního luxusu, nadčasově, tak, aby se hosté cítili domácky a pohodlně. Ve vítězném návrhu do soutěže v roce 2018 jsme vycházeli z výrazu celé stavby a z výtvarných detailů fasád. V interiéru jsme se pokusili tak jako původní autoři uplatnit odkaz české sklářské tradice na skleněných obkladových panelech spolu s originálními svítidly. Tradičního výrazu jsme docílili použitím nábytku z ořechové dýhy s mosaznými detaily, pečlivým výběrem textilií a tapet a pro hotel na míru navrženým kobercem. Pro záhlaví postele je použito kožené čalounění prošité podle původního betonového reliéfu na vstupní fasádě.  Společné chodby jsou v měkkých zemitých a tmavých tónech s tlumeným osvětlením, s výrazným orientačním systémem v přírodní mosazi a ve výtahových lobby doplněné o originální textilní panely českých výtvarnic z ateliéru Geometr.

V průběhu roku se nám podařilo vyprojektování všech 372 pokojů. Vybraný dodavatel Mobilier Group úspěšně zrealizoval vzorové pokoje. Koncem roku hotel změnil majitele a celková rekonstrukce byla pozastavena.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše