16.03.2018

BYT S VANOU V LOŽNICI, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Kristýna Bělohradská, BĚLOHRADSKÁ TOMSOVÁ ARCHITECTS

BYT S VANOU V LOŽNICI, PRAHA

Předmětem kompletní rekonstrukce bytu v domě ze začátku padesátých let bylo vytvoření jednoduchého a současného interiéru ke krátkodobému pronájmu. Autorka změnila dispozici bytu a přesunula kuchyň do obývacího pokoje. Koupelnu propojila s ložnicí, kde umístila volně stojící vanu. Základními barvami v interiéru je šedá a modrá v kombinaci s bílou.

Předmětem kompletní rekonstrukce bytu v domě ze začátku padesátých let na Praze 3 bylo vytvoření jednoduchého a současného interiéru ke krátkodobému pronájmu.  

Základem návrhu byla změna dispozice a přesun kuchyňské linky do největšího pokoje. Vznikl zde obytný prostor s kuchyní, jídelnou a obývací částí. V místě původní kuchyně byla nově umístěna ložnice, přímo propojená s koupelnou,  jejíž součástí je i volně stojící vana. Vstupní hala se rozšířila o balkón do světlíku, aby zde mohla vzniknout nika s lavicí a věšáky.

Hlavními výtvarnými prvky, které se v interiéru opakují, jsou industriální strukturovaná šedá velkoformátová dlažba, cementová stěrka a na zakázku vyrobený nábytek z modrošedé lazurované překližky. Zbytek interiéru je laděn do bílých tónů, včetně repasovaných původních dveří a transparentních závěsů z přírodního materiálu.

Na podlaze ve vstupní hale, na wc a v ložnici s koupelnou je velkoformátová strukturovaná dlažba, která přechází i na stěny sprchového koutu. Naopak stěna za solitérní vanou je pojednána v cementové stěrce. Protilehlá stěna je  koncipována jako šatní skříň se zabudovanou nikou pro postel. Tato atypová nábytková skříňová stěna je v lazurované překližce s nádechem do modra. To vše je doplněno závěsy v bílém odstínu.

V obytné části je stěna za kuchyňskou linkou v cementové stěrce, zbytek místnosti je naopak laděn do světlých tónů. Jsou to krémovošedá skandinávská geometrická tapeta na stěně za sofa a opět bílé závěsy před oknem. Na zakázku vyrobená kuchyně je pojednána  ve stejném materiálu jako knihovna v obývací části a jako zbytek atypového nábyku v celém bytě. Nasvěcují ji svěšené žárovky na textilních kabelech.

Volně stojící mobiliář je minimalistický, v černých a bílých tónech, doplněn je svítidly ve skandinávském stylu, které spolu s přisazenými světly vytváří různé světelné scény a dotvářejí celkovou atmosféru interiéru.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše