11.03.2016

STYLOVÝ INTERIÉR V TRUTNOVĚ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Dáša Laušmanová, ROSSY DESIGN s. r. o., www.rossydesign.cz

STYLOVÝ INTERIÉR V TRUTNOVĚ

Koupě většího zděného bytu 3+1 před rekonstrukcí, s dominantními, téměř 100 let starými kachlovými kamny byla pro investory jak velkou výzvou, tak zároveň i velkou neznámou. Oslovili interiérového designéra, který jim měl pomoci  nejen se stylem, ideálním dispozičním, barevným a materiálovým řešením, ale také dodržet stanovenou výši finančního rozpočtu.

Měla jsem velkou radost, že mladá rodina upřednostnila dobovou atmosféru a zvýraznění stylového interiéru před rekonstrukcí směrem k zbytečně často používané moderně. Společně jsme se pustili do myšlenky vrátit rekonstruovaným prostorům duši a dodat i zdůraznit původní prvky korespondující s historickým stylem celého objektu.

Hlavní pokoj bytu je obývací prostor s historickými kachlovými kamny. Podlahy a vysoké stropy jsme zakončili dekoračními lištami a atmosféru luxusu jsme zdůraznili závěsy kolem oken. Velmi kvalitní nábytek v dýze třešně pochází z rodinné truhlářské dílny.

Prostoru kuchyně s jídelní částí dominuje sněhobílá kuchyňská linka s masivními dvířky. Abychom rozšířili odkládací plochy, a udělali tak vaření uživatelsky pohodlnější, protáhli jsme dubovou pracovní desku až pod okno.

Ložnici se nám podařilo maximálně prosvětlit stylovými tapetami s válečkovým vzorem a dekoračními lištami pod stropem. Elegantním prvkem je křišťálový lustr a stolní lampy od českého výrobce z Nového Bydžova.

Zásadní změnou v kuchyni i koupelně byla změna vstupu. Vchod do koupelny z kuchyně jsme v rámci uživatelského komfortu a jednoduchosti používání zrušili a nyní se vstupuje z chodby. Úzký prostor v koupelně jsme opticky vyřešili nikou a vestavným zrcadlem s masivním rámem. Dbali jsme na variabilitu osvětlení tak, aby se mohla klientka ráno dokonale nalíčit a večer zrelaxovat ve vaně u přímého LED bodového osvětlení v teplém tónu od výrobce Thornlighting. Zajímavostí koupelny jsou obklady v imitaci techniky Majolika, která pochází ze Španělska a sahá do 15. století. Keramika má bílou glazuru s namalovanými rostlinnými motivy.  Dominantou koupelny je zakázkově vyrobený dubový koupelnový stolek.

Jako interiérový designér jsem vedle tvorby návrhů dohlížela na kompletní řemeslnou realizaci. Mým dlouhodobým cílem v podkrkonošském městě Trutnově, který vhodně souzněl s přáními zadavatelů, je rozšiřovat klasickou atmosféru stylových interiérů do dalších historických domů, kam se často hodí mnohem více než moderní styl rodinných domků a bytových domů. 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše