15.03.2018

BAUMIT OFFICE, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. Arch. Sebastian Nagy, SEBASTIAN NAGY ARCHITECTS, s.r.o., www.snatelier.com a BAUMIT spol. s r.o., www.baumit.sk

BAUMIT OFFICE, BRATISLAVA

Centrála firmy zabírá poslední podlaží budovy, odkud se skýtá výjimečný výhled na Dunaj i Bratislavský hrad. Interiér je řešen v neutrálních nadčasových barvách. Zastoupeny je hlavně šedá, bílá a černá, které jsou doplněny dřevem a kcenty ve formě solitérního sedacího nábytku.

Interiér centrály firmy Baumit se nachází v novostavbě Zuckermandel na nábřeží Dunaje, přímo pod hradní skálou. Centrála firmy zabírá celé poslední podlaží budovy, odkud se skýtá výjimečný výhled na Dunaj i na Bratislavský hrad. Interiér centrály o výměře téměř 900m2 je řešen v neutrálních nadčasových barvách. Zastoupená je hlavně šedá, bílá a černá. Barvy jsou doplněny dřevem a akcenty ve formě barveného solitérního sedacího nábytku. Budova půdorysného tvaru U předurčuje dispoziční řešení centrály. To tvoří 2 křídla s kancelářemi a střední koridor s recepcí a společným lobby. Hlavní vstup do interiéru je přes halu vykládanou travertinem. Tento ušlechtilý kámen je použit též v místnostech pro hygienu. Ten jinak chladně působící prostory humanizuje a protepluje. Za vstupem se nachází prostorné lobby s jednoduchým recepčním pultem, malou kuchyňkou a barovým pultem v dřevěném dekoru. Využívají ho jednak návštěvy firmy, ale i zaměstnanci pro svá neformální setkání. Typologicky různé druhy sedacího nábytku je možné přeskupovat a tak přizpůsobovat na různé formy využití. Lobby je propojené s velkou zasedačkou, od které je oddělené soustavou otočných panelů v dřevěném dekoru. Otočné panely v šedých odstínech se nacházejí také na dlouhé chodbě propojující dvě křídla budovy. Nabízejí možnost optického uzavření kanceláři / místnosti a zároveň prosvětlují chodbu přirozeným světlem. Spolu s vysokými dveřmi tak navíc opticky vertikalizují prostor. Tento prostor byl původně určen k bydlení, proto je výška stropů 3000 mm. Což je pro administrativní prostory se všemi technickými rozvody vedenými pod stropem výška minimální. Proto je podhled na chodbách z černé kovové mřížky, za kterou jsou skryté rozvody i liniové svítidla ve výšce 2450 mm. Díky vzdušnosti mřížky působí pocitově výše. V kancelářích je přiznaný strop s rozvody natřený na černo a jen v potřebném rozsahu skrytý pod podvěšenou mřížkou dřevěných panelů a zavěšených liniových svítidel ve výšce 2650 mm. Interiér centrály je pokryt velkoplošným šedým kobercem s ostrovy tmavší šedé a zeleno modré, které vymezují ostrovy pro umístění nábytku v prostoru. V kancelářích se opakuje princip horizontální linie úložných prostorů v dřevěném dekoru. Pod oknem se nachází rozšířený parapet na šířku potřebnou k sezení. Tak mají kanceláře kromě formálního sezení za stolem možnost oddechového sezení v okně s výhledem. V centrále se kromě kanceláří nacházejí 4 zasedačky, každá s jiným charakterem a jiným výhledem. Nachází se tu rovněž relaxační koutek pro zaměstnance.

Baumit showroom

Showroom - Color Studio firmy Baumit je výkladní skříní produktů firmy. Showroom se nachází v parteru na rušné ulici v nově vzniklé čtvrti Zuckermandel. Kolemjdoucí stejně jako řidiče projíždějící kolem upoutá nepřehlédnutelným stropem, vytvořeným z omítky, produktem příznačným pro firmu Baumit. Ta představuje nosné téma celého prostoru Color Studia. Omítka je nanesená na 2264 hranolech zavěšených na stropě, které prezentují barevnost firemních výrobků v celé své rozmanitosti. Autorem výtvarné koncepce je umělec Jozef Červeň. Omítka ve všech barvách vzorkovníku firmy v počtu 888 se nachází také na stěně rovnoběžné s ulicí. Koncept, doplněn o neutrální šedou, umožnil vyniknout produktu - omítkám v celé své rozmanitosti. Barevnost tak vyniká a zbytek interiéru sladěný v jednom šedém odstínu svým provedením vytváří příjemné prostředí pro prezentaci produktů a vzorkování omítek pro zákazníky. Šedý nábytek je navržen jako variabilní, je možno změnit dispozici podle potřeby provozu. Od vzorkování s více klienty při 2 konzultačních stolech navzájem oddělených mobilními paravány, které slouží zároveň jako vzorkovací tabule, po pořádání menší společenské události související s prezentací produktů firmy. Šedá podlaha ze syrové velkoformátového žuly navozuje pocit exteriéru, který je pro omítku příznačný a přirozený. Dispozice Color Studia je jednoduchá, prostor na prezentaci s barevným podhledem se logicky nachází v celé prosklené části parteru a je viditelný z každé cesty vedoucí k showroomu. Hygienické zázemí pro veřejnost a pro pracovníky se skladovými prostory je umístěno v zadní části prostoru, je ve stejném šedo-šedém neutrálním provedení. Osvětlení je inteligentní s množstvím přednastavených světelných atmosfér, od vysoce svítivé pracovní po večerní scénu, nasvětlucí jen strop s vysvíceným logem firmy. Systém osvětlení je tvořen přisazenými bodovými svítidly skrytými v podhledech, malými reflektory nasvětlujícími podhled, vysoce výkonnými difuzními světly nad konzultačními stolky a pracovištěm zaměstnanců a velkými difuzně svítícími písmeny názvu firmy – BAUMIT.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše