11.03.2016

BYT 4+1 POD PETŘÍNEM

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Martin Poldauf, PRAJAGA, www.prajaga.cz

BYT 4+1 POD PETŘÍNEM

Ateliér Prajaga se s radostí zhostil rekonstrukce zajímavého bytu v činžovním domě na pražském Újezdě, ke kterému mají jeho majitelka Žofka s dcerou Bárou sentimentální a pevné pouto. Jedná se o byt, který si na nic nehraje, ve kterém se normálně bydlí.

Byt prošel radikální proměnou, jejíž součástí byla i repase některých původních historických prvků – především podlah, dveří a oken. Důležitým aspektem při rekonstrukci byla i výměna nevyhovujícího starého vytápění za nové. Celková užitná plocha bytu je 113 m2, přičemž koupelna a toaleta jsou v rámci této štědré rozlohy překvapivě celkem malé. Z centrální podlouhlé chodby, která tvoří jakousi páteř celé dispozice, se vstupuje do všech čtyř obytných místností, do koupelny a na samostatnou toaletu.

Srdcem bytu je prostorná kuchyně s velkým jídelním stolem. Otevřené kuchyňské skříňky, světlé barvy a zrcadlový obklad podtrhují vzdušnost a prostornost. Obývací pokoj je pojat především jako odpočinková místnost pro poslech a provozování hudby nebo příjemnou četbu knih z bohaté knihovny u tepla linoucího se z ohně krbových kamen. Další dvě místnosti slouží jako ložnice. Koupelna je zařízena minimalisticky, epoxidovou stěrkou na stěnách podtrhují drobné detaily. Toaleta je vybavena netradičním designovým a zároveň ekologickým klozetem kombinovaným s umývátkem, ve kterém se odpadní voda z umývátka využije ještě při splachování.

Celý byt je zařízen s důrazem na modernost vybavení, které je ale chytře zkombinováno s různými zajímavými doplňky z cest nebo úlovky z bazarů. Díky tomu působí útulně a zabydleně a obě obyvatelky v něm nalezly své malé království.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše