15.03.2018

OTEVŘENÝ DŮM VE ZLÍNĚ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Žaneta Radiměřská, TEKOM-P s.r.o., www.tekom.cz

OTEVŘENÝ DŮM VE ZLÍNĚ

Autorka dostala od investora zcela volnou ruku při návrhu interiéru novostavby ve svahu v poklidném místě nedaleko Zlína. Interiér domu je koncipován v jednoduchém minimalistickém stylu, převážně v kombinaci laku s dýhovým obkladem s jedinečnou strukturou dřeva. Osobitý ráz mu dodávají nápadné dřevěné a kamenné dekorace.

Kolektiv realizační firmy Tekom-P dostal požadavek od investora vybudovat RD pro 5-ti člennou rodinu, v poklidném místě nedaleko Zlína. Zadání znělo - nadčasový dům,  světlý, vzdušný s trendovými akcenty v interiéru, které nezevšední. Designérka  měla ze strany investora absolutní důvěru a volnost pro navrhování interiéru. Svažitý pozemek naváděl k návrhu víceúrovňového domu o rozloze 250m2, který následně citlivě korespondoval s okolním terénem.

 V horní části domu je situovaný vstup, garáž, koupelna a dětské pokoje se samostatnýma šatnama. Krátké schodiště s atypickým střešním prosvětlením spojuje horní a dolní úroveň domu, kde se nachází dominanta celého interiéru - obývací místnost s kuchyní. Velké prosklené plochy lemující tento prostor nám umožňují neopakovatelný výhled do bonsajové zahrady a tím poskytují pro obyvatele domu kontakt s přírodou. Ve spodní části domu je také umístěna ložnice, pracovna, šatna, koupelna se sprchovým koutem a volně stojící vanou v prostoru.

Interiér domu je koncipován v jednoduchém minimalistickém stylu, převážně v kombinaci bílého laku s dýhovým obkladem s jedinečnou strukturou dřeva.  Světlá dubová podlaha prochazí celým interiérem a vyzdvihuje vyjímečnou atmosféru domu, která je umocňena výškou stropů 2,80 metru a atypickými  interiérovými  dveřmi v bílém laku o výšce 2,45m. V koupelnách je použit nestandartní velkoformátový obklad s kvalitní sanitarní keramikou. Celý interiér dolaďují k dokonalosti pečlivě vybrané doplňky z přírodních materiálů a obrazy.   Vše společně působí vzdušně, nadčasově v každém detailu. Strohou geometrii domu obklopuje  zahrada osázená tvarovanými keři a bonsaji, na kterou je přístup z každé části domu. Pro dokonalou relaxaci je vybavena venkovním whirpoolem, který je vložen do designových kulatých krytů. Zahrada je chráněna gabionovým plotem, jehož výplň tvoří kulatý pískovec.

Obyvatele domu mají možnost žít v prostorném, nadčasovém interiéru propojeným s okolní přírodou. Ikdyž je dům otevřený do všech stran, přesto poskytuje dostatek soukromí a pohodlí, kde mohou obyvatelé domu trávit nerušeně čas v rodinném kruhu.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše